Yeşilçam'ın kötü adamlarına bir de böyle bakın!

Döneminin sevilmeyenleriydi onlar. Rollerini öyle iyi üstlendiler ki, gerçek karakterlerini öyle sandığımız bile oldu. Canlandıramadık bir türlü kafamızda aile hayatlarını ve günlük yaşamlarını. İşte maziden bir kaç fotoğraf...

25 Ocak 2018, Perşembe 09:25
A A

Genellikle havuzlu, bikinili Türk filmlerinde mavi slip mayolar kuşanarak hafızamızda yer eden Eray Özbal, kötü kalpli karakter tiplemesinin üzerine yapışıp kalmasıyla; hemen hemen bütün filmlerinde düşman bellediğimiz, sinirlendiğimiz emektar Yeşilçam oyuncularındandı.

Eray Özbal şimdi 60 yaşında.

Eray Özbal, en son 'Adını Feriha Koydum' ve 'Karagül' dizilerinde rol aldı.

Eray Özbal, şu anda hobisi olan fotoğrafçılıkla ilgileniyor.

Oyuncu Instagram sayfasında kendi fotoğraflarına değil, çektiği fotoğraflara yer veriyor...

İŞTE ERAY ÖZBAL'IN BÜYÜK DEĞİŞİMİ:

İŞTE ERAY ÖZBAL'IN BÜYÜK DEĞİŞİMİ:

Canlandırdığı kötü karakterle Türk sinemasına damga vuran isimler arasına giren Hikmet Taşdemir'in son hali görenleri şaşırtıyor.

YEŞİÇAM'IN KÖTÜ ADAMIYDI

YEŞİÇAM'IN KÖTÜ ADAMIYDI

Şimdilerde kameralardan uzak bir hayatı olan usta oyuncu, bir döneme damga vuran filmlerde candırdığı kötü karakterle hafızalara kazınmıştı.

İŞTE OYUNCUNUN SON HALİ;

Yadigar Ejder

Yadigar Ejder

1947 doğumlu Yadigar Ejder, iri cüssesi ve sert duruşu yüzünden genelde kötü rollerin adamı oldu. 

Halbuki o pamuk kalpli bir devdi. 

Gerçek adı Adnan Ayberk. "Bir Yadigar Ejder Kitabı"nın yazarı Erhan Tuncer ise araştırmaları sonucu edindiği bilgileri şöyle aktarıyor: 

Yadigâr Ejder'in Taksim Parkı'nda donarak öldüğü haberi gerçeği yansıtmıyor. Yadigâr aslında 4 Mart 1991'de yemek yemek için girdiği bir lokantanın tuvaletinde beyin kanaması geçiriyor ve orada vefat ediyor. Cenazesini lokantanın önüne çıkarıyorlar. Onu orada gören insanlar da sokakta öldüğünü sanıyor.

Bu kulaktan kulağa 'Parkta donarak öldü' oluyor. Çünkü işsiz kaldığı dönemlerde gününü o parkta geçiriyor. Aslında öldüğü dönem ambargoyu kırıp iş bulmaya başladığı bir dönem. Öldüğünde 40 yaşında. Çok genç ama ileri düzeyde şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu var."

Mezarı Cemal Süreya'ya komşu

Mezarı Cemal Süreya'ya komşu

Yadigar Ejder 4 Mart 1991 yılında, hayata veda etti. Kimsesizler mezarlığında yattığına ilişkin yaygın bir bilgi var fakat yanlış.Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda yatıyor ve Cemal Süreya ile komşu...

Erol Taş

Erol Taş

1926 doğumlu Erol Taş, birçok filmin kötü adamıydı. Ödüllü Susuz Yaz filmindeki rolü efsaneydi mesela. 1998 kaybettiğimiz bu sert görünüşlü adamın pamuk gibi bir kalbi vardı.

 Turgut Özatay

Turgut Özatay

Suratına baktığınız anda kötü niyetli bir baba ya da her şey benim olmalı diyen bir iş adamı, mafya babası aklınıza geliyor ister istemez değil mi? 1927 doğumlu oyuncu Turgut Özatay, hayattan keyif almasını bilen eğlenceli bir kişiliğe sahipmiş anlaşılan. 2002 senesinde aramızdan ayrıldı...

Bilal İnci

Bilal İnci

Kötülük yeryüzüne ondan mı saçılıyordu dersiniz? Her türlü fitnenin adresi niteliğinde gördüğümüz oyuncumuz 1936 doğumlu ve evet o bir baba. Bilal İnci de 2005 senesinde aramzıdan ayrıldı...

Kazım Kartal

Kazım Kartal

O kötü kalpli bir iş adamı ve acımasız bir mafya babası olarak kazındı akıllara. 1936 doğumlu oyuncumuz, 350 civarında filmde rol aldı ve 2003 senesinde aramızdan ayrıldı.

Faruk Peker

Faruk Peker

Bir döneme damga vuran 'İffet' filmindeki tecavüz sahnesi ile zihinlere kazınan Faruk Peker de zamana yenik düşen isimlerden biri oldu.GÖREN TANIYAMIYOR Başrolünü Müjde Ar ile oynadığı İffet filminde 'Cemil' karakterine hayat veren Faruk Peker'i şimdilerde gören tanıyamıyor.

Sırrı Elitaş

Sırrı Elitaş

1944 doğumlu Sırrı Eritaş, kimi zaman bir ağa, kimi zaman kötü kalpli bir akraba olarak çıktı karşımıza. 2015 senesinde İstanbul Üsküdar'da vefat etti.

Yavuz Selekman

Yavuz Selekman

1937 doğumlu eski milli güreşçimiz Yavuz Selekman, yakışıklı ama yakışıklı olduğu kadar da acımasız, zalim ve umursamaz adam rollerinde çıktı karşımıza. Onu da 2004 senesinde kaybettik.

Eriş Akman

Eriş Akman

Ah Oktay sen yok musun sen? Akıllara kazınan Aile Şerefi filminin zengin ve sorumsuz genci Oktay karakterini Eriş Akman canlandırdı.1944 doğumlu oyuncumuzu en son Kolpaçino filminde izledik.

 Süheyl Eğriboz

Süheyl Eğriboz

1927 doğumlu sert mizaçlı oyuncumuz Süheyl Eğriboz, kimi zaman bir Bizanslı, kimi zaman hain bir çete üyesi olarak çıktı karşımıza. Onu da yakın zamanda 2014 senesinde kaybettik.

İbrahim Kurt

İbrahim Kurt

1940 doğumlu İbrahim Kurt da az çektirmedi Yeşilçam'ın iyi karakterlerine. 2001 senesinde vefatına kadar onu da bir kaç yeni projede izleme şansımız oldu.

 Eray Özbal

Eray Özbal

O daha yakın tarihli filmlerin kötü çocuğu, gençlerin oluşturduğu grupların kötü niyetli genç çocuğu... 1957 doğumlu Eray Bey, hala yakışıklı ama artık çok daha tatlı.

Nuri Alço

Nuri Alço

Gazozların efendisi... Bir dönemin gençliğini içtiği sudan bile şüpheye düşüren adam. 1951 doğumlu oyuncumuzun gençlik fotoğrafına bakıyoruz da, bu babyface'ten bunları beklemezdik doğrusu.

Ali Şen

Ali Şen

O bizim sevimli kötümüz, kurnaz ama tatlı tilkimiz. Usta oyuncumuz Şener Şen'in de babası olan Ali Şen, aslında nasıl tatlı bir baba. (Onedio)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.