Yeşim Salkım: Annenin ahlak düzeyi babadan üstün olmalı

Her zaman açık sözlü, net ve kararlı. Konuşurken gözünü budaktan esirgemeyenlerden. ‘Senden Geçemem’ şarkısını Ercüment Vural ile düet yaparak yeniden yorumladı. Yaz başından bu yana Bodrum’da sahne alan şarkıcı, hayatını anlattığı ‘Sansürsüz’ kitabını da yazmaya devam ediyor.

04 Ağustos 2018, Cumartesi 05:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
OKUMUŞ KADINLAR ÇOĞALMALI

OKUMUŞ KADINLAR ÇOĞALMALI

Her zaman açık sözlüsünüz, tepki çekcek bile olsa aklınıza geleni söylemekten çekinmiyorsunuz. Bunun zararı oldu mu size? Mesela Türkiye’de kadınlar menopozu hastalık ya da eksiklik gibi gördüğünden dile getirmekten rahatsız olurlar...


Dünyanın en doğal şeyi bu. Her kadın menopoza girer. Benim ailemde “Menopoza girdim” demek ayıp değil. Biz daha düne kadar bu toplumda meme kanserine göğüs kanseri diyorduk. Meme demeye utanıyorduk, düşünün. Kadınlar toplum baskısı yüzünden utanıyorlar. Niye ayıp olsun?

Ne yapmalı kadınlar?

Kadının özgürleşebilmesi için her konuda kendini geliştirmesi lazım. Ailenizden aldığınız kültürün, doğduğunuz yerin üstüne ne katıyorsunuz? Bu önemli. Okumuş kadınlar çoğalmalı. Ama kadın sadece güzelliğini ve gençliğini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışırsa, aklını kullanmazsa erkekler her zaman bizi hakir görecektir. Ben bugüne kadar hep aklımı ve zekamı kullanarak kendimi anlatmaya çalıştım. O yüzden rahatlıkla konuşuyorum.

Sıradaki haber yükleniyor...