Yetişkin filmi oyuncusunun avukatıydı... Hayatının şokunu yaşadı!

Yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels'ın avukatlığını yapan Michael Avenatti hayatının şokunu yaşadı.

26 Mart 2019, Salı 09:46 Son Güncelleme:
A A

Michael Avenatti dünya kamuoyunda, 2006 yılında ABD Başkanı Donald Trump ile cinsel ilişki yaşadığını öne süren yetişkin film yıldızı Stormy Daniels'ın avukatlığını üstlenerek tanınmıştı.

Trump ile 2006 yılında cinsel ilişki yaşadığını iddia eden yetişkin film yıldızı Stormy Daniels, 2016'daki başkanlık seçimlerinden kısa süre önce bu konuda imzaladığı gizlilik sözleşmesinin geçersiz olduğu sebebiyle Trump'ı dava etmişti.

Stormy Daniels geçtiğimiz yıl aralık ayında Trump'a yaklaşık 293 bin dolar ödemeye mahkum edilmişti.

Gerçek adı Staphanie Clifford olan Daniels'in 293 bin dolara ek olarak yaklaşık bin dolar yaptırım cezası ödemesi gerektiği de belirtilmişti.

Storym Daniels'ın avukatı Michael Avenatti, ünlü bir spor giyim markasını haraca bağlamak suçundan tutuklandı.

Avenatti'nin bugün konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyordu.

Basın toplantısının aksine Michael Avenatti dün Manhattan'da spor giyim markasının ofisinde tutuklanarak kendisini parmaklıklar ardında buldu.

New York Savcılığı, Michael Avenatti'nin 20 milyon dolar ödeme almadığı taktirde ünlü spor giyim markasını imajına zarar vermekle tehdit ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta marka ile yaptığı görüşmeler FBI tarafından dinlenen Michael Avenatti, "Müşteri pazar payınızı 10 milyar dolar eriteceğim. Birkaç milyon dolar benim için önemli değil" demişti.

ABD merkezli yayın kuruluşu CNN'in hukuk analisti Mark Geragos ise Michael Avenatti'nin ünlü oyuncu Jussie Smollett'in homofobik saldırı kurmacasına yardımcı olduğunu öne sürdü.

Michael Avenatti'ye yönelik başka suçlamalar da mevcut.

Michael Avenatti, sahip olduğu kahve zinciri Global Baristas'ın borçlarını ödemek için bir müvekilinin parasını zimmetine geçirmekle de suçlanıyor.

Avenatti'ye yönelik suçlamalar arasında, yine sahibi olduğu kahve zinciri için vergide usulsuzluk yaparak Mississippi'de bir bankadan kredi almak da bulunuyor.

Savcı Hanna, Michael Avenatti'nini yalnızca California'da işlediği suçlar sebebiyle 50 yıl hapse mahkum edilebileceğini belirtiyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Pentagon'dan Meksika duvarına 1 milyar dolar destek