Yetiştirdiği meyveleri 'göz hakkı sepeti' ile ikram ediyor

Bingöl'de Ömer Çakır isimli kişi, elma bahçesinin kenarına astığı "göz hakkı sepeti" ile yoldan geçenlere meyve ikram ediyor

10 Eylül 2018, Pazartesi 21:59
A A

Merkeze bağlı Sariçiçek Köyü Kantar mezrasında yaşayan Bingöllü 62 yaşındaki Ömer Çakır, Ekinyolu Köyü'ndeki meyve bahçesindeki elmaları, "göz hakkı sepeti" ile yoldan geçenlerle paylaşıyor.

Çakır, AA muhabirine, uzun yıllar önce başkasına ait bir bahçenin önünden geçerken ağaçta gördüğü meyveleri yemek istediğini ancak sahibi olmadığı için çekindiğini anlattı.

SEPETTEN MEYVE ALANLARI GÖRÜNCE MUTLU OLUYOR

SEPETTEN MEYVE ALANLARI GÖRÜNCE MUTLU OLUYOR

3 yıldır uyguladığı yöntem ile sepetten elmayı alanları görmenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Çakır, "Yarım elma gönül alma, tam elma gönül fethetmek demektir." dedi.

"YAŞADIĞIM SÜRECE DEVAM EDECEĞİM"

"YAŞADIĞIM SÜRECE DEVAM EDECEĞİM"

İki yıl önce eşini kaybeden 2 çocuk babası Çakır, ölen eşinin hayrı ve çocuklarının sadakası için yaşadığı müddetçe bahçesinden elma ikramına devam edeceğini vurguladı.

Yöntemin en çok çocukları sevindirdiğini, sepette elma kalmadığı zaman kendisini uyardıklarını anlatan Çakır, şunları söyledi:

"İNSANLARIN GÖNLÜ HOŞ OLSUN İSTİYORUM"

"İNSANLARIN GÖNLÜ HOŞ OLSUN İSTİYORUM"

"Meyve ikram insanları birbirine yaklaştırıyor, sevindiriyor. Meyveden ziyade insanların gönlü daha hoş olsun istiyorum. Yarım elma gönül elmadır fakat tam elma vermek gönülleri fethetmektir. Herkesin gönlünün hoş olmasını istiyorum."

Sepetten elma alanların ise uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bahçe sahibi Çakır'a teşekkür ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.