YHT seferleri başlıyor

YHT seferleri başlıyor

Corona virüs tedbirleri nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferleri, 28 Mayıs Perşembe sabah Ankara-İstanbul seferi ile başlatılacak. Sefer öncesi gar ve trenlerde Covid-19 salgınına karşı temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapıldı.

27 Mayıs 2020, Çarşamba 21:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, 28 Mart 2020’de ara verilen YHT seferleri 28 Mayıs Perşembe itibariyle yeniden başlayacak. İki ay sonra ilk sefer saat 07.00’da Ankara-İstanbul arasında yapılacak. Yüzde 50 kapasiteyle çalışacak YHT’nin Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara-Konya, Konya-İstanbul hatlarında günde 16 sefer yapılacak. Sefer saatini bekleyecek yolcular için ayrılan yerlerde sosyal mesafe ve izolasyon kuralları uygulanacak. Gar, istasyon ve trenlerde maske takılması zorunlu olacak. Ayrıca tren içinde seyahat sırasında ise yine sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde çapraz sistemle oturulacak.

Gün boyu hazırlıklar yapıldı

Yolculuk esnasında trenlerde yolculara yiyecek ve içecek ikramı yapılmazken, her seferin ardından profesyonel ekipler detaylı dezenfektan çalışmaları yapacak. Öte yandan ilk seferin başlayacağı Ankara Garı’nda, gün boyu hazırlıklar yapıldı.

Trenlere, sosyal mesafenin korunması için oturma düzeniyle ilgili yazılar asıldı. Tüm vagon ve koltuklar detaylı bir şekilde temizlenerek, dezenfekte edildi. Ayrıca personel de çalışma sistemiyle ilgili bilgilendirilerek, yapılacak seferlerde aksaklık yaşanmaması için tüm önlemler alındı.  

ANKARA (DHA)Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uludağ’da kar yağışı başladı