Yıkamaktan çatlayan ellere, kendi mutfağınızdan çözümler

Corona virüs salgını hızını artırarak yayılmaya devam ediyor. Uzmanlar, corona virüsten korunmanın en hızlı ve etkili kurtuluşun el yıkamaktan geçtiğini söylüyor. Ancak evden çıkmamaya çabaladığımız şu günlerde, evdeki malzemelerle, markete gitmeden doğal nemlendirme ve yumuşatma çözümleri de var. İşte onlardan bazıları.

02 Nisan 2020, Perşembe 17:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Zeytinyağı ve şeker

Zeytinyağı ve şeker

Avucunuza aldığınız bir çorba kaşığı şekerin üstüne 1 çorba kaşığı da zeytinyağı koyun. Şeker, cildinizdeki ölü deriyi atarken zeytinyağı da yumuşamasını sağlayacak. 30 saniye elleri ovaladıktan sonra, ılık suyla yıkamak yeterli olacak. 


Limon suyu, bal, ve karbonat

Limon suyu, bal, ve karbonat

İhtiyacınız olanlar; 2 çorba kaşığı limon suyu, 2 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı karbonat. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve ellerinize masaj yaparak karışımı uygulayın. Ellerinizde 10 dakika beklettikten sonra, ılık suyla yıkayın. 

Tuz ve hindistan cevizi yağı

Tuz ve hindistan cevizi yağı

Bir su bardağı iri taneli deniz tuzunu ve yarım bardak sıvı hindistan cevizi yağını karıştırın. Ellerinize sürüp 1 dakika bekledikten sonra ılık su ve sabunla yıkayın. 

Korunmanın da yolları var

Korunmanın da yolları var

Ev işi yaparken eldiven kullanın.

Ellerinizin her zaman sağlıklı ve bakımlı görünmesi için gece yatmadan ellerinize krem sürün ve gece boyu dinlenmeye ve yenilenmeye bırakın.


Duş alırken veya suyla uğraşırken suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edin. Her zaman orta karar ılık su tercih etmeye çalışın. 


Somon, yumurta, fındık, ceviz gibi kabuklu yemişler, yeşil yapraklı sebzeler ve kahverengi pirinci günlük beslenmenize katın. Doğal ve sağlıklı yağlar size zarar değil yarar sağlar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kirpiklerin gürleşmesini ve hızlıca uzamasını sağlayan 6 bitkisel yağ