Yılbaşı coşkusu!

Meydanları dolduran vatandaşlar, yeni yılı coşkuyla karşıladı

01 Ocak 2019, Salı 07:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İzmirliler, yeni yıla Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalarla "Merhaba" dedi.


Cumhuriyet Meydanı'nda yeni yılı karşılamak isteyen İzmirliler, soğuk havaya rağmen meydanı doldurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği etkinlikte vatandaşlar, Dj Mano'nun verdiği konserle eğlendi.

Yeni yıla saniyeler kala hep bir ağızdan cep telefonlarının ışığı eşliğinde 10'dan geriye doğru sayan vatandaşlar, yakınlarına ve arkadaşlarına sarılarak, yeni yıl sevincini yaşadı.

Yılbaşı kutlamalarının yoğunlaştığı bölgelerde polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

TAKSİM'DE YILBAŞI COŞKUSU

TAKSİM'DE YILBAŞI COŞKUSU

Yeni yıla Taksim'de girmek isteyenler akın akın meydana geldi. 2019'a girilmesiyle meydanda büyük bir coşku yaşandı.

Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve çevresinde öğle saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi alındı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde yeni yılı saatler kala hareketlilik arttı.

2019'a girilmesiyle birlikte meydanda büyük bir coşku yaşandı. Yaşanan coşku havadan da görüntülendi.

PALANDÖKEN'DE YILBAŞI COŞKUSU

PALANDÖKEN'DE YILBAŞI COŞKUSU

Palandöken’de deniz seviyesinden 2 bin 500 metre yükseklikte bulunan Dedeman Oteli önündeki kayak pistinde düzenlenen yeni yıl kutlaması akşam saatlerinde başladı. Otelin balo salonunda canlı müzik ve oryantal eşliğinde eğlenen konuklar, meşaleli gece kayağı ardından havai fişek gösterisini izledi.

Rusya, Polonya, İran ve Hollanda’nın yanı sıra Türkiye’nin dört bir tarafından Palandöken’e gelen turistler ve tatilciler, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye düştüğü gecede dilek balonlarını uçurdu ve çalınan şarkılara eşlik etti. Turistler, karda dans eden oryantal Nagehan’a da eşlik etti.

Öte yandan saatler tam 24.00 gösterdiğinde 9 aydır birlikteliği olan bir çift evlenme teklifinde bulundu. Genç, kız arkadaşına bulunduğu teklife evet cevabını alınca büyük mutluluk yaşadı.

TURİZM MERKEZLERİ YENİ YILA RENKLİ GİRDİ

TURİZM MERKEZLERİ YENİ YILA RENKLİ GİRDİ

Marmaris'te kutlamaların adresi 19 Mayıs Gençlik Meydanı oldu. Çok sayıda kişi meydanda belediye tarafından düzenlenen kutlama programında gönüllerince eğlendi. Grupların sahne aldığı eğlencede, çalınan hareketli müziklere meydanın ortasındaki bölgenin en büyük su havuz da eşlik etti. Havuzun saçtığı rengarenk ışıklar ve metrelerce yükseğe çıkabilen tazyikli su ilgi çekti.

Meydanı dolduranların 10'dan geriye doğru sayarak girdikleri yeni yılın ilk dakikalarında gerçekleştirilen havai fişek gösterisi güzel görüntüler oluşturdu. Marmaris'tekiler yeni yılı yoğun yağış altında karşıladı.

Bodrum'da ise yılbaşı gecesi Barlar Sokağı, Cumhuriyet ve Neyzen Tevfik Caddesi'ndeki kafe, restoran ve barlarda yoğunluk yaşandı. Yeni yıla dakikalar kala kalabalık, Belediye Meydanı'nda şarkıcı Edis'in verdiği konserle eğlenceli dakikalar yaşadı. 5'ten geriye sayarak yeni yıla giren kalabalık renkli görüntüler oluşturdu. Meydandakiler daha sonra çok sayıda dilek fenerini gökyüzüne bırakarak "iyi bir yıl geçirmeyi" diledi. Bodrum'da meydanı dolduran kalabalık yeni yıla yoğun yağışla "merhaba" dedi.

Fethiye'de çok sayıda kişi yeni yılı karşılamak için bir araya geldi. Beşkaza Meydanı ve Uğur Mumcu Parkı'nda bir araya toplanan kalabalık eğlendi. fethiyeliler zaman zaman davul zurna eşliğinde zeybek oynadı.

Menteşe'de Cumhuriyet Meydanı günler öncesinden süslenerek yeni yıla hazırlandı.Yeni yılın ilk dakikalarında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı etrafından toplanan az sayıda kişi sağanak yağışa rağmen 10'dan geriye doğru sayarak sevdikleriyle yeni bir yıla birlikte girmenin sevincini yaşadı.

YENİ YILA DENİZDE GİRDİLER

YENİ YILA DENİZDE GİRDİLER

Antalya'da bir grup vatandaş, 2019 yılını, Konyaaltı Sahili'nde denize girerek karşıladı.

Antalya'da farklı mesleklerden 'Yaz Kış Denize Girenler' isimli grup, 2019 yılını, denize girerek karşıladı. Konyaaltı Sahili'nde 23.30'da bir araya gelen grup üyeleri, 8 derece olan havada ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Saat 23.55'i gösterdiğinden grup üyeleri hep birlikte denize girdi. Soğuk havaya aldırış etmeden denize giren vatandaşlar, birkaç dakika denizde kaldıktan sonra koşarak yeniden yaktıkları ateşin başına döndü.

Atatürk posteri de açan grup adına açıklama yapan Nail Avcı, 2019 yılını serin havada, ancak sıcak Akdeniz'de karşılamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Avcı, "Tüm dünyada daha çok demokrasi ve hoşgörü istiyoruz" dedi.

AA-DHA-İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da Lale Devri! 8 milyon lale parkları şenlendirdi