Yılbaşı gecesi yangın faciası

İstanbul Ataköy'de dün akşam saatlerinde bir evde çıkan yangın nedeniyle bir anne iki çocuğuyla birlikte hayatını kaybetti

A A
Yılbaşı gecesi yangın faciası

İstanbul Ataköy'de 9. Kısım D-23 Blok bodrum katında dün gece saat 21:00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Apartman görevlisi olarak çalışan baba Nuri Cıbır’ın kardeşini ziyarete gittiği sırada çıkan yangında anne Leyla Cıbır (33) ve çocukları Egemen (5) ile Efe Zafer (6) dairede mahsur kaldı. Çocuklarını yangının başladığı odadan çıkartan anne arka tarafta bulunan odaya sığındı.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13926","13926","201401","13926-90787.jpg","1", "0","Anne ile iki çocuğuna mezar oldu");

KAPIYA "YARAMAZLIK" ÖNLEMİ ALMIŞLARDI

Ailenin çok hareketli olan çocuklarının evden dışarı çıkmasını önlemek için dış kapının tokmağını söktüğü ve kapıyı anahtarla açıp kapattıkları öğrenildi. Bodrum katından yükselen alevleri gören bina sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevkedildi. Yangına müdahale eden itfaiye erleri odada mahsur kalan ve duman nedeniyle zehirlenerek bilincini yitiren anne ve iki çocuğunu çıkartarak ambulansla hastaneye sevketti.

Anne Leyla, çocukları Egemen ve Efe Zafer hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu’nda otopsileri tamamlanan anne ile çocuklarının cenazeleri yakınları tarafından alınarak memleketleri Tokat’a götürülecek.

Bulut MÜLHİM - Elvan EZBER /DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye 2014'e nasıl girdi?