Yıldırım Belediyesi'nden kuşlar için yuva

Yıldırım Belediyesi'nden kuşlar için yuva

Yıldırım Belediyesi'nden kuşlar için yuva

16 Haziran 2021, Çarşamba 16:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Derya EVREN/BURSA,(DHA)-BURSA'da Yıldırım Belediyesi, ilçedeki sokak hayvanlarının doğal ortamlarında yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ekipler, kuşlar için yuva yaptı.

Yıldırım Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. 2021 yılının başından bu yana ilçedeki parklara ve muhtelif noktalara 51 kedi evi, 8 köpek beslenme noktası, 5 kedi beslenme noktası yerleştiren Yıldırım Belediyesi, 147 kuş evini de ilçeye kazandırarak Türk-İslam medeniyetinin kuş evi geleneğini yaşatmaya devam ediyor. 
‘SOKAK HAYVANLARI YILDIRIM’DA SAHİPSİZ DEĞİL’
Yıldırım’da yaşayan bütün canlılara sahip çıktıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Selçuklu ve Osmanlı’dan bugüne önemli bir yere sahip olan kuş evleri kültürünü Yıldırım’da yaşatmaya devam ediyoruz. Biz, inşa ettikleri ibadethanelere kuşlar için yuvalar yapan, kış aylarında aç kalan yaban hayvanlarını doyurmak için vakıflar kuran bir kültürün mirasçılarıyız. Bu da bize bir sorumluluk yüklüyor. Dolayısıyla ilçemizde sokak hayvanları sahipsiz değil, onların da sorumluluğu bizim üzerimizde” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldırım Belediyesi üreten kadınlara destek için iki açılış yaptı