Yıldırım'da geleneksel sanat eğitimi veriliyor

Yıldırım'da geleneksel sanat eğitimi veriliyor

Yıldırım'da geleneksel sanat eğitimi veriliyor

24 Kasım 2021, Çarşamba 19:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA'da Yıldırım Belediyesi İncirli Kültür Merkezi’nde, unutulmaya yüz tutan el sanatları yeniden hayat buluyor. 9 farklı branşta 140 kursiyerin katıldığı eğitimler haftanın 7 günü devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi’nce , el becerilerinin geliştirilmesi ve meslek sahibi olunmasına katkı amacıyla kurulan, Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (YIL-MEK), Yıldırım Kaymakamlığı, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 14 kurs merkezinde 80 farklı branşta eğitim veriliyor.

İncirli Kültür Merkezi’nde düzenlenen seramik, çini, ahşap yakma, ipek koza, ebru, tezhip, keçe, minyatür ve hat kursları ile unutulmaya yüz tutan geleneksel sanat branşları yeniden hayat buluyor. 9 farklı branşta 140 kursiyerin katıldığı eğitimler haftanın 7 günü devam ediyor. Eğitimlerin kendileri için çok verimli geçtiğini, hem el becerilerini geliştirdiklerini hem de sanat öğrendiklerini ifade eden kursiyerler kendilerine bu imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi ve Başkan Oktay Yılmaz’a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz, ilkokul öğretmeni ile buluştu