Yılın çok konuşulan 6 cihazı!

Yılın çok konuşulan 6 cihazı!

2013 yılında çıkan, teknolojiye yön verecek olan 6 etkileyici cihazı seçtik!

27 Aralık 2013, Cuma 00:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2013 elektronik cihazlar için önemli bir yıl oldu. Apple, Google ve Samsung gibi üreticiler, her zaman olduğu gibi büyük yenilikler ortaya çıkarmak için çaba sarf ettiler. Peki en büyük etkiyi 2013'te çıkan hangi cihaz yaptı? İşte sıralamamız.

6. Galaxy S4 ve Galaxy Note 3

Samsung'un yeni amiral gemileri, donanımsal olduğu kadar yazılımsal yenilkleriyle de dikkat çektiler. Full HD ekran, daha güçlü işlemci, daha çok RAM gibi donanımsal yükseltmeler alan Galaxy S4 ve Note 3, 2013'te herkesin dikkatini çeken cihazların ilk sıralarında yer alıyor.

5. iPhone 5S ve 5C

iPhone 5S, TouchID parmak tarama teknolojisini ceplere taşıması sayesinde 2013'ün en önemli cepleri arasındaydı. Güvenlik konusundaki bu yenilikçi adım, belki de yeni nesil telefonlarda sıkça yer verilecek bir teknolojinin yolunu açmıştı.

iPhone 5C ilk tanıtıldığında büyük bir ilgi çekmemiş olabilir. Ancak Apple'ın tek cihaz geleneğinden vazgeçerek yeni bir "C" serisi ortaya çıkarması, firmanın gelecekte kullanıcılarına daha çok seçenek sunacağını gösteriyordu.

4. Galaxy Gear

Bir sonraki büyük yenilik olacağı düşünülen akıllı saatlerde en önemli adımı Sa olarak adlandırmasına şaşırmayacağız.


Google Glass ve 2013'ün diğer iki cihazı

3. Google Glass

Google Glass, henüz piyasaya sürülmemiş olsa da listemize girmeyi başardı. Şu an sadece birkaç bin beta test kullanıcısının elinde bulunan Glass, gerçekliğinizi yükseltmesinin yanında barlara girişinin engellenmesi, yasaklanan porno uygulamalarıyla gündemden hiç düşmedi.

2. Xbox One ve PlayStation 4

Microsoft ve Sony'nin yeni konsolları yeni nesil grafiklerin yanında birçok yeni eğlence ve sosyal işlevle geliyorlar. Yeni yıl için en çok hayal edilen hediyelerden olan cihazlar, önümüzdeki senelerde de çok konuşulacaklar.


1. Chromecast

1. Chromecast

Listemizdeki tüm ürünler oturma odamızdaki medya ve eğlence sistemlerinin kullanımını kolay hale getirmiş olabilir. Ancak hiçbiri Chromecast kadar başarılı değil. HDMI portundan TV'nize bağlanan küçük cihaz, içeriği internetten, Chrome'dan veya yerel ağdan ekrana yansıtabiliyor. Chromecast bu işleri rakiplerinden iyi yapmıyor olabilir, ancak hiçbir rakibi aynı işlevleri 35 dolara sunmuyor.

Resimlerle: Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı