Yıllar önce Serpil Örümcer'in dizlerine oturarak poz vermişti... Göksel Arsoy o günü anlattı

70’li yıllara damgasını vuran Serpil Örümcer'in bir pozu, hafızalara kazınmıştı. Göksel Arsoy, film afişi için Serpil Örümcer’in dizlerine oturarak poz vermişti. Yıllar sonra o günü anlattı.

27 Mayıs 2021, Perşembe 12:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türk sinemasının usta ismi Göksel Arsoy, yıllar önce ‘Bayan Bacak’ lakaplı oyuncu Serpil Örümcer’le çektirdiği fotoğraf karesiyle geçmişi yâd etti.


Örümcer’le “Altın Çocuk James Bond” filmi için özel bir fotoğraf çekimi yaptıklarını belirten Arsoy şu açıklamayı yaptı...

Yıllarca Caddebostan Maksim ve Bebek Gazinosu’nda aynı kadroda çalıştık. İyi kalpli, neşeli, güzel bir kızdı.

Mini etek giyer, dans ederek şarkılarını söylerdi. Bacakları çok güzel olduğu için ‘Bayan Bacak’ diye anılırdı.

‘Altın Çocuk James Bond’ afişi için de güzel bir fotoğraf çektirmiştik. O fotoğraf çok konuşuldu.

Göksel Arsoy, film afişi için Serpil Örümcer’in dizlerine oturarak poz vermişti. Peki Serpil Örümcer’in  son halini gördünüz mü?

Türk Sineması'nda 1970'li yıllarda fırtınalar estiren Serpil Örümcer, en son Avcılar'da bir pazar tezgahında çalışarak hayatını devam ettiriyordu. Ambarlı'da Antik Nostaljik Eşya Çarşıcıları Derneği tarafından açılan tezgahta çalışarak geçimini sağlıyordu.

2018 yılında, böyle sitem etmişti:

Şöhretliyseniz, paralıysanız sizin peşinizi bırakmazlar. Ama bittiyseniz, düştüyseniz maalesef selam bile vermezler. Kötü insanların gazabına uğradım. Dost mu değil mi bir de onu öğrendim."

Sağlık ve maddi anlamda zorluk çektiğini söyleyen 66 yaşındaki sanatçı, "Katarakt var. Ben ihmal ettim derken bir de parasızlık bunun önüne geçti. Katarakt kalınlaşmış ve görmeme ihtimalim var. Berkant'tan bir kızım var rahatsız, iki de torunum var. Onlar da okuyorlar ve altından biraz zor kalkıyorum. Ama şükür demekten başka çaremiz yok" dedi.

Serpil Örümcer, şu sözleriyle ise ders verdi: "Ben çalışmayı seviyorum, her ne olursa olsun çalışmanın ayıbı yoktur. Sanatçı da olsam ne olursam olayım ama çalışmanın ayıbı asla yok."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hande Erçel ve Kerem Bürsin halay çekti