Yılmaz Vural umudunu koruyor

Yılmaz Vural umudunu koruyor

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, "Gençlerbirliği maçını alarak umudumuzu gelecek haftalara taşımak istiyoruz" dedi

08 Nisan 2015, Çarşamba 17:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir  Karabükspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, "Gençlerbirliği maçını alarak  umudumuzu gelecek haftalara taşımak istiyoruz" dedi. Vural, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta  sonu oynadıkları ve 4-2 yenildikleri Galatasaray maçını istatistiklerle masaya  yatırdıklarını belirterek, iyi oynadıklarını ancak sonuca gidemediklerini söyledi.
 
Oynadıkları iyi futbolun spor camiası tarafından da övgü gördüğünü  dile getiren Vural, fakat iyi futbolun kazanmaya yetmediğini, sonuç almanın  önemli olduğunu vurguladı.
 
Yılmaz Vural, alt sıralardaki takımların kendi aralarında  oynayacaklarını ve o takımların Kardemir Karabükspor'la da maçlarının bulunduğunu  ifade ederek, bu nedenle üstlerindeki takımlara yetişme şanslarının sürdüğünü,  son ana kadar ipin ucunu bırakmayacaklarını açıkladı.
 
Önlerindeki Gençlerbirliği maçını kazanmak zorunda olduklarını ve bunu  umut ettiklerini belirten Vural, "Elimizdeki potansiyele göre ve oyuncuların  performansına göre en uygun kadroyla sahaya çıkıyoruz. Gençlerbirliği maçını  kazanarak şanssızlık anlamında bir değişim yaşarız diye düşünüyorum.  Gençlerbirliği maçını alarak umudumuzu gelecek haftalara taşımak istiyoruz"  ifadesini kullandı.
 
Taraftarın desteğinin önemine değinen Vural, "Gençlerbirliği maçında  taraftarımız olamayacak. Cezalılar. Onların desteği çok önemli. Sahamızda 3 maç  oynayacağız. Bu maçlarda taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz" dedi.
 
Teknik direktör Vural, bir soru üzerine, kalecileri Waterman'ın  sakatlığının bulunduğunu, aynı zamanda çocuğu olduğu için takımdan bir süre  ayrılmak zorunda kaldığını, önceki maçlardaki performansına göre kaleyi Abdulaziz  Demircan'a teslim ettiklerini söyledi.
 
"30 puanlı takımların 'hep kazanacak' diye bir durumu yok"
 
Birçok maçı bireysel hatalar nedeniyle kaybettiklerini savunan Vural, şöyle konuştu: "Bu küçük detay gibi görünse de bireysel yapılan hatalardan dolayı çok  kaybımız oldu. İyi oynuyoruz, istatistikler bunu söylüyor ancak küçük bir hata  bize pahalıya mal oluyor. Bunu çalışarak gidermeye gayret ediyoruz ancak zaman  kısıtlı ve bir yerde tıkanıyor. Bu takım her geçen gün daha iyi top oynayacak ve  daha iyi sonuç alacak. Bu takımın hala ligde kalma umudu var. Bu şans şiddetle  devam ediyor. Üstümüzdeki takımların maçlarına ve durumlarına bakınca bu açıkca  görünüyor. 30 puanlı takımların 'hep kazanacak' diye bir durumu yok. O nedenle  bir gol ve bir puan bile çok önemli. Bunu futbolcularımıza hep söylüyorum.  Bitmeden 'bitti' denemez."
 
Yılmaz Vural, "hakemlerin ligin üst sıralarına göre alt sıraları  dizayn ettiği" yönündeki soruyu, "Bazı pozisyonlar görülemediği zaman bu tür  şeyler ortaya atılıyor. Hakem arkadaşların bu kadar vicdansız olacaklarına  inanmıyorum. Görülmeyen pozisyonlar var. Biraz dikkat etmeleri gerekiyor.  Göremedikleri bir hata büyük emekleri harcıyor. Dizayn ediliyorsa neden  uğraşıyoruz biz? Bu söylenen çok ciddi bir şey. Bu tehlikeli bir durum olur ki  kabul edemeyiz. Bunu yakıştırmak haddimize bile değil. Ama yapılan hatalar var ve  herkesin canı da yanıyor. Bu bir gerçek. Kulüpler Birliğinde hep iki şey  konuşuluyor. Para ve hakem hataları. Bu, tehlikeyi ortaya koyuyor. Düzeltilmesi  için birtakım şeyler yapılıyor. İnşallah iyi olur" şeklinde yanıtladı.
 
Takımın 13 maçtır kazanamadığının hatırlatılması üzerine, Vural "Bu  takımın kazanma potansiyeli var. Umudumuzu yitirmedik kimse de yitirmesin.  Matematiksel olarak bitmedikçe bırakmayacağız" dedi. Teknik direktör Vural, sezon sonunda istenirse takımla çalışmaya devam  edebileceğini sözlerine ekledi.

AA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünal Karaman'dan Beşiktaş maçı sonrası açıklama: 2 tane soysuzun, arsızın lafları..