Yılmaz Vural ve Rıza Çalımbay istifa etti

Sanica Boru Elazığspor teknik direktörü Yılmaz Vural ve Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, 0-0 berabere kaldıkları maçtan sonra istifa ettiklerini açıkladı

19 Mayıs 2013, Pazar 17:15
A A
Yılmaz Vural ve Rıza Çalımbay istifa etti

VURAL: "DAHA YUKARI ÇIKMAMIZI İSTİYORDUM"

Görevde bulunduğu 7 ay boyunca Elazığ’da büyük mutluluklar yaşadığını belirten Yılmaz Vural, şöyle dedi:

"13 Ekim’den beri buradayım. Bugün de kazanıp birkaç basamak daha yukarı çıkmamızı istiyordum. Bu sene 43 puan alan bir takımın hedefi, gelecek yıl 44 puan olmalı. Elazığspor’a tavsiyem Orduspor ve Mersin İdmanyurdu’nun durumunu unutmasınlar. Orduspor, 1 sene ligde kaldı, ikinci sene, (aaa biz bu ligin takımıyız galiba) dediler. Paraları pulları da vardı, iyi oyuncular iyi kadrolar kurdular ama maalesef bir sene sonra geri döndüler."

"YETKİ İSTEMEK, SORUMLULUK ALTINA GİRMEKTİR"

Geçen hafta yaptığı açıklamaya da değinen Yılmaz Vural, şöyle devam etti:

"Yetkilerle çalışacağım sözlerimin biraz kırıcı olduğu ifade edildi. Yetki istemek, nasıl kırıyorsa insanları? Yetki istemek herkesin harcı değil. Yetki istemek, bir sorumluluk altına girmektir ve çok önemli bir yüktür. Herkes yetki isteyemez; yetki istemek bir yeterliliktir. Yetki istemek, kendine güvendir. Yetki istemek mesleğe saygıdır. Bu anlamda benim böyle bir isteğim olmuştu. Sonra biz çarşamba günü yönetim kurulumuzla toplandık. Yönetime, benim zaten bir sözleşmem var. Bu sözleşmede de yetkilerim apaçık duruyor. Ben acemi bir antrenör değilim. Ben 28 seneden beri bu ligin tozunu yutan, hakikaten bu konuda kendimi yeterli sandığım bir sıfatım. O yüzden burada kızacak darılacak bir şey yok, dedim."

"ELAZIĞSPOR DEFTERİ BENİM İÇİN KAPANDI"

Yönetimle yaptığı toplantıdan devam etmesinin mümkün olamayacağı kanaatine vardığını ifade eden Yılmaz Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Olduğum yerde etkili olmak isterim, olduğum yerde hakikaten by-pass olmak istemem. Yani ben kendi becerilerimi ortaya çıkaracak bir ortam isterim ve 7 ay 1 haftalık döneme özetle baktığımda, hem insani ilişkiler, hem birlikte çalıştığımız personelinden tutun da yönetimimize, başkanımıza kadar, birilerine sıkıntı verip gitmek istemem. Herkese de saygım, sevgim sonsuz ve her zaman öyle olacak ve her zaman benden yardım istendiğinde Elazığspor için yapmayacağım bir şey yok. Ama gördüğüm kadarıyla birkaç süre sonra buradan ayrılmak yerine şimdi bunları görüp, buna bir önlem almak adına kendi geleceğimi, kariyerimi düşünmek zorundayım. Ve o yüzden yönetim kurulumuz da toplantı yapmamı istemişti. O toplantıya da girmeyeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin. Elazığspor defteri benim için çok şerefle ve onurla kapanmıştır. Teşekkür ederim."
Yılmaz Vural, Spor Toto Süper Ligi 8’nci haftada Bülent Uygun’un istifası sonucu göreve gelmişti.

RIZA ÇALIMBAY DA İSTİFA ETTİĞİNİ DUYURDU

Yılmaz Vural’dan sonra konuşan Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay da, Sivasspor’da çıktığı son maç olduğunu belirterek ayrıldığını açıklarken şöyle dedi:

"Geçen hafta maçtan sonra yönetim kuruluna ayrılmak istediğimi söyledim ve yönetim kuruluyla da iyi bir şekilde konuşup ayrıldık. Ben çalışırken hiçbir kulüple görüşmem. Çünkü ben Sivas’la çalışırken gerçekten belki de benim geleceğimle ilgili ve benim için çok çok önemli olan teklifler vardı. Bayağı ciddi teklifler vardı. Çalıştığım için hiçbir zaman kabul etmedim, onları dahi kabul etmedim. Çünkü Sivas’ı yüzüstü bırakmamak için. Biz bir yerde çalışırken, bir yerle anlaşmak bize yakışmaz. Şimdi biz maçımızı bitirdik. Her şeyimizi Sivas’a teslim ettik iyi bir şekilde. Bundan sonra teklif gelirse, başka bir şey olursa konuşuruz ama benim görüştüğüm veyahut da konuştuğum bir takım yok. Dediğim gibi bunu lig oynanırken de yapmam mümkün değil."

Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ,(DHA)

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'ye gönlünü vermişti