YKS 2021 tercih sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, üniversite tercihleri sorgulama ekranı

YKS 2021 tercih sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, üniversite tercihleri sorgulama ekranı

YKS 2021 üniversite tercih sonuçları açıklandı! Binlerce öğrenci günlerdir ÖSYM’den gelecek haberi beklerken, ÖSYM Başkanı Halis Aygün geçtiğimiz hafta YKS tercih sonuçlarının bu hafta içinde açıklanacağını söylemişti. Peki, YKS tercih sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, Üniversite tercihleri sorgulama ekranı…

31 Ağustos 2021, Salı 11:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YKS 2021 üniversite tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, YKS tercih sonuçlarına ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek. İşte, üniversite tercihleri sorgulama ekranı…

YKS TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

YKS tercih sonuçlarını adaylar sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR? 

YKS TERCİH sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri 06 – 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.  Elektronik kayıtlar ise 04 – 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecek.

Adayların kayıt için yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirlenen süre zarfında başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MEB peş peşe duyurdu! Yüz yüze eğitim, sınav hakkı ve personel alımı… İşte detaylar…