YKS ek tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM'den açıklama var mı?

DGS tercihleri başladı, şimdi sıra YKS ek tercihlerinde... Bu nedenle üniversite adaylarının gözü sürekli ÖSYM'de... Herhangi bir açıklama olup olmadığı kontrol edilirken "YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak?" sorusu gündemde...

22 Ağustos 2019, Perşembe 10:32
A A
YKS ek tercihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM'den açıklama var mı?

DGS adaylarının ve üniversite adaylarının gözü sürekli olarak ÖSYM'deydi. DGS adayları deyim yerindeyse dün muratlarına erdi ve tercihler başladı. Şimdi sırada YKS ek tercihlerini bekleyen adaylarda... Peki, YKS ek tercihleri ne zaman başlar?

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme tercihleri hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene YKS tercih sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme tercihleri 13 Eylül'de başlamıştı. Aradaki 13 günlük süre ele alındığında bu sene YKS ek yerleştirme tercihlerinin 19 Ağustos'ta başlaması bekleniyordu. Fakat Üniversite kayıtlarının 19-23 tarihleri arasında alınacak olması nedeniyle ek tercihlerin 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...