YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman? Kılavuz yayımlandı mı?

YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman? Kılavuz yayımlandı mı?

YKS tercih sonuçları beklenmedik bir şekilde bir hafta önce açıklandı. Tercihlerden bir sonuç elde edemeyen üniversite adayları için şimdi ek tercih şansı bulunuyor. On binlerce kişi "YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman?" sorusuna cevap arıyor.

13 Ağustos 2019, Salı 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YKS ek yerleştirme tercihleri ne zaman? Tercih yapıp boşta kalan 71 bin 233 kişi ek yerleştirme tarihlerini merak ederek bu soruyu yöneltiyor. Üniversite adaylarının gözü kulağı ÖSYM'nin konuya ilişkin geçeceği tarihlerde... Bayram tatili nedeniyle bugün ve yarın beklentiler düşük. Tatilden sonra aramalar iyice sıklaşacak. İşte konuya ilişkin ayrıntılar...

YKS EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

YKS ek yerleştirme tercihleri hakkında ÖSYM'den yapılan bir açıklama yok. Geçen sene YKS tercih sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme tercihleri 13 Eylül'de başlamıştı. Aradaki 13 günlük süre ele alındığında bu sene YKS ek yerleştirme tercihlerinin 19 Ağustos'ta başlaması bekleniyordu. Fakat Üniversite kayıtlarının 19-23 tarihleri arasında alınacak olması nedeniyle ek tercihlerin 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Aşı programında yeni bir kademeye geçiyoruz