YKS'nin ne zaman yapılacağı belli oldu! İşte sınav tarihleri

YKS tarihleri belli oldu.  Erken seçimin 24 Haziran Pazar gününe alınması dengeleri değiştirdi. Daha önce 23 - 24 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan YKS'nin tarihleri değişti. YÖK Başkanı Yekta Saraç son dakika açıklaması yaparak yeni tarihi duyurdu? 
 

18 Nisan 2018, Çarşamba 17:42
A A
YKS'nin ne zaman yapılacağı belli oldu! İşte sınav tarihleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklanmasının ardından YKS'nin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu.  

Bugün tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına kilitlenmişti. Erdoğan, kameralar karşısına geçerek erken seçimin 24 Haziran Pazar günü yapılacağını duyurdu. Bu flaş açıklamanın ardından daha önce 23 - 24 Haziran tarihleri arasında yapılması planan YKS'nin kaderi merak konusu oldu. Yeni YKS tarihi ne zaman?

YKS TARİHİ NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından YÖK apar topar açıklama yaparak "YKS tarihiyle ilgili açıklama yapacağız." dedi. Bu açıklamanın üstünden yarım saat geçmeden YÖK yeni bir açıklama yapıp sınav tarihinin 30 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında olacağını duyurdu.

Fakat Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda yeni bir tarih belirlenip belirlenmeyeceği henüz belli değil.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birinci oturumunun (Temel Yeterlilik Testi) 30 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah, ikinci oturumunun 1 Temmuz 2018 Pazar günü sabah, Dil Sınavı’nın ise 1 Temmuz 2018 Pazar günü öğleden sonra yapılması planlanıyor.

YEKTA SARAÇ'TAN YKS AÇIKLAMASI

YÖK Başkanı Yekta Saraç Twitter üzerinden açıklama yaparak "24 Haziran 2018’de gerçekleştirileceği açıklanan erken seçim tarihinin Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı tarihle aynı güne denk gelmesi üzerine, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) olarak YKS’nin 30 Haziran 2018 – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir." dedi. 
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.