YKS 2021 sonuçları açıklandı mı? TYT AYT ve YDT sonuçları nereden öğrenilir?

YKS 2021 sonuçları açıklandı mı? TYT AYT ve YDT sonuçları nereden öğrenilir?

YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyordu. Yaklaşık 2 buçuk milyon üniversite adayı 26-27 Haziran tarihlerinde TYT AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda gerçekleşen YKS sınavına katılmıştı. ÖSYM'nin yaptığı son dakika açıklamasına göre 2021 YKS sonuçları açıklandı.

28 Temmuz 2021, Çarşamba 09:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TYT AYT ve YDT şeklinde 3 oturumda gerçekleşen YKS sonuçları hem öğrenciler hem de aileleri tarafından araştırılıyor. 2021 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar bu sefer de tercih döneminde istedikleri üniversitelere yerleşebilmek için en uygun tercihleri yapmaya çalışacak. YKS sonuçlarının açıklanacağı tarihler ilgili olarak ÖSYM tarih vermişti.

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

YKS sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde açıklanması bekleniyordu. ÖSYM'den gelen son dakika haberine göre TYT, AYT ve YDT'yi içeren 2021 YKS sonuçları açıklandı..

2021 YKS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


2021 ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2021 Üniversite tercihleri ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre, 5-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Tercih işlemleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

YKS tercihler ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunun erişime açılmasının ardından yapılabilecek. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve bireysel şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra tercihlerini yapabilecek. ÖSYM tercih kılavuzu https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.

Bununla birlikte, adaylara YKS sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek ve tüm tercih işlemleri tamamen internet üzerinden dijital ortamda gerçekleştirilecek.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların hangi üniversite ve hangi bölüme yerleştikleri belli olacak. Üniversiteye kayıt yapma hakkı kazanan öğrenciler, 1-7 Eylül 2021 tarihleri arasında kayıt yaptırmak zorunda olacaklar. Elektronik kayıtlar ise 31 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.  Belirtilen tarihler aralığında kayıt yaptırmayan öğrenciler, haklarını kaybetmiş olacaklar.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder