Yoğun bakımdaki koronavirüs hastası konuştu: Tuhaf şeyler yaşıyoruz!

Yoğun bakımdaki koronavirüs hastası konuştu: Tuhaf şeyler yaşıyoruz!

Türkiye’de vaka sayılarının artması ile birlikte yoğun bakımda yatan hastaların sayısı da artış gösterdi. Delta varyantının etkisini göstermesi ile yoğun bakımda yatan hastaların yaş sınırı da düştü. Aşı olmayan veya aşılarını tamamlamayan genç ve orta yaş grubu yoğun bakımları dolduruyor. İşte yoğun bakımda yatan koronavirüs hastalarının söylediği dehşete düşüren o ifadeler…

20 Ağustos 2021, Cuma 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye’de açıklanan günlük vakalar 20 bini geçti. Vakalar arttıkça yoğun bakımlardaki doluluk oranı da artıyor. Yoğun bakımların çoğunluğu aşı olmayan ve aşı takvimini tamamlamayan genç ve orta yaşlılardan oluşuyor. CNN Türk muhabiri Dilay Dilaver ve kameraman Alper Öztürk, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin koronavirüs yoğun bakımına girdi ve hastalar ile konuştu.

Yoğun bakımda yatan hastalardan biri 40 yaşındaki Recep Gültekin, aşı takvimini tamamlamadan koronavirüse yakalanan Gültekin 1 haftadır yoğun bakım ünitesinde yatıyor… Gültekin CNN Türk mikrofonlarına şunları söyledi; “Tuhaf şeyler yaşıyoruz hiç yaşamadığımız şeyler yaşıyoruz Allah kimseye yaşatmasın”

Aşı takvimini tamamlamayıp 17 gündür yoğun bakımda olan 44 yaşındaki Mehmet Er ise yaşadıklarını bu sözler ile ifade etti. “Yaklaşık 17 gündür yoğun bakımdayım görüyorsunuz ilk doz aşım oldum ikinci dozu olamadan bu hastalığa yakalandık. O anlatılmaz iki tane maske var. Daha buraya geldiğim günden beri bu halde yaşıyorum onu anlatamam”

Mehmet Er, aşı karşıtlarına ve aşı takvimini tamamlamayanlara da şu mesajı verdi. “Beni görsün beni görsünler başka bir şey demiyorum Ben 17-18 gündür çocuklarımın yüzünü görmedim. herkes gitsin mutlaka aşısını olsun devletimiz getiriyor uygulamasını yapıyor yani insanlar kendini düşünmüyorsa bile mutlaka çoluğunu çocuğunu düşünsün etrafını düşünsün aşısını olsun." Dedi.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi başhekim yardımcısı Mehmet Altıntaş ise “buradaki hastaları durumlarını görüyorsunuz yoğun bakımlık ve çok ağır hasta olmamak adına mutlaka aşı olmaları gerekiyor” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dışarısı 40 burası 15 derece! Elektrikli soba ile ısıtıyorlar