Yok böyle bir rezalet

Galatasaray'ın eski başkanları basketbolcu Cemal Nalga skandalıyla ilgili, “Böyle rezalet görülmedi” dedi

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

Basketbolcu Cemal Nalga skandalının ardından Galatasaray camiası ayağa kaktı. Galatasaray’ın eski başkanları ve Divan Başkanı İrfan Aktar, basketbol şubesinde yaşanan skandalla ilgili sert açıklamalar yaptı. Skandalda Başkan Adnan Polat’ın bir kusurunun olmadığını belirten duayenler, böyle bir rezaletin daha önce hiç görülmediğinin altını çizdiler. ,

Eski başkanlardan Özhan Canaydın, “Rezalet. Yönetim kurulu gereken kararı almış. Profesyoneller, yönetim kurulundan birine bağlı. O yönetici de gerekeni yaptı. Adnan Polat zor durumda kaldı. Hepimiz yardımcı olmalıyız” dedi.

Eski başkanlardan Alp Yalman şunları söyledi: “104 yıllık tarihimizde ve hiçbir kulübün tarihinde böyle lüzumsuz bir şey olmamıştır. Yönetim için bir şey söylemek istemiyorum. Çok üzüldüm, sinirlendim, kızdım.” Eski başkanlardan Faruk Süren ise şöyle konuştu: “Rezalet. Kurumsal yozlaşma. Kulübü yönetmekle seçim yoluyla görevlendirilenler, çalıştırdıkları personele bu kulübün ilkelerini anlatamamışlar. Bu kurumda sahtekarlık yapılmaz. Yönetimin istifası gerekmez ama marttaki seçim için yara aldılar. Başkan Adnan Polat işini gücünü bırakmış çok iyi çalışıyor, fedakar biri, ama ekibi zayıf. Profesyonel yöneticileri başta futbolda Adnan Sezgin olmak üzere basketbola kadar hep yanlış.”

Eski Başkan Mehmet Cansun ise “Ortada affedilmez bir hata var. Basketbol şubesindeki profesyonellerin hangi akıl mantıkla bu işe yaptıklarını anlamak mümkün değil. Çok üzücü bir durum. Adnan Polat iyi niyetiyle çok çabalıyor. Ama bu olay çok sıkıntı ortaya çıkaracaktır” dedi. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ise konuyla ilgili olarak 25 Kasım Çarşamba günü Galatasaray Lisesi’nde olağanüstü toplanacaklarını ifade edip, “Konu enine boyuna görüşülecek. Belki yönetim kuruluna tavsiyeler çıkacak. İlk defa kulüp tarihinde böyle bir olay yaşandığı için üzerinde önemle duruyoruz” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.