YÖK’ten Uyarı! YKS elektronik kayıt tarihleri uzatıldı mı? YKS elektronik kayıtları ne zaman?

YÖK’ten Uyarı! YKS elektronik kayıt tarihleri uzatıldı mı? YKS elektronik kayıtları ne zaman?

2019-YKS yerleştirme sonuçlarına göre üniversitede bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt başvuru süresi değiştirildi. Peki, YKS elektronik kayıt tarihleri uzatıldı mı? YKS elektronik kayıtlar ne zaman? Üniversite kayıtları ne zaman? İşte üniversite kayıtları ile ilgili son gelişmeler…

08 Ağustos 2019, Perşembe 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, 2019-YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt başvuru süresinin değiştirildiğini bildirdi. Peki, YKS elektronik kayıt tarihleri uzatıldı mı? YKS elektronik kayıtlar ne zaman? Üniversite kayıtları ne zaman? İşte detaylar… 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt başvuru süresinin 19-21 Ağustos yerine, 16-21 Ağustos olarak değiştirildiğini bildirdi.

Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"2019 YKS yerleştirme sonuçlarının erken açıklanması da dikkate alınarak, bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizin elektronik kayıtlarının süresini 19-21 Ağustos 2019 tarihi yerine, 16-21 Ağustos 2019 tarihi olarak değiştirerek başvuru süresini uzattık. Hayırlı olsun."

YÖK'ün internet sitesinde yer alan duyuruda da YKS sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemlerinin tamamlandığı anımsatıldı.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

Duyuruda, üniversiteye şahsen yapılacak kayıt işlemlerinin süresinde ise bir değişiklik olmadığı, bu kayıtların önceden planlandığı gibi 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacağı aktarıldı. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları