Yolu cezaevinden geçen ünlüler!

Ebru Şallı'dan Tanju Çolak'a, İbrahim Tatlıses'ten Bülent Ersoy'a kadar birçok ünlünün cezaevi serüvenleri....  

15 Mart 2017, Çarşamba 12:37 Son Güncelleme:
A A

1999'da uyuşturucu kullanımından cezalandırılan Ebru Şallı, 15 günlük tutukluluk hayatı yaşadı.

Tanju Çolak Galatasaray’ın efsane oyuncusuydu. 28 yaşında kaçak Mercedes davasından 2 yıl hapis yattı.

1980 yılında evine giren hakime hakaret etmekten yargılanan Bülent Ersoy, 45 gün hapishanede kalmış ve sonrasında bir gazeteciye saldırdığı için 2 ay daha cezaevinin yolunu tutmuştu.

1993'te kiracısı 110 milyon liralık borcunu ödemeyip, bir de ona hakaret edince türkücü Nuri Sesigüzel öfkeden kendini kaybetti. Belindeki tabancayla kiracıyı bacaklarından vurdu. Nuri Sesigüzel, bu yüzden bir süre cezaevinde yattı.

1987'de polisle yaşadığı tartışma sonrası tutuklanan İbrahim Tatlıses, 16 gün tutuklu kalmıştı.

1991 yılında Hafta Sonu Dergisi'nde yayımlanan 'Dobra Dobra' köşesi için yapılan röportajında İbrahim Tatlıses'e hakaret eden Burhan Çaçan, Tatlıses kendisinden davacı olunca, kısa süre de olsa Sağmalcılar Cezaevi'nde kalmıştı.

Serdar Ortaç,1999 yılında, askerlikten kaçmak için evraklarda hile yaptığı gerekçesiyle, 2 yıla yakın bir tutukluluk hayatı yaşamıştı.

Sevgilisiyle yaşadığı sorunlar sebebiyle Susurluk Davası'ndan hükümlü olan Yaşar Öz'den yardım isteyen Tuğba Özay, 6 aylık bir hapishane tecrübesi yaşamıştı.

Gökhan Özen sevgilisini taciz eden bir kuaförün kaçırılması ve dövülmesine sebep olduğu için 2 ay hapis cezası aldı.

Haluk Levent, 1997'de on yıl öncesine ait 3 milyon liralık karşılıksız çek nedeniyle tutuklandı. Sanatçı, Adana E Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Oradan da Metris Cezaevi'ne nakledildi. Levent tam 9 ay 15 gün hapis yattı.

Şarkıcı Cengiz İmren, 2003 yılında bir çeteye yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı.

2014 yılında uyuşturucu suçundan tutuklanan şarkıcı Deniz Seki 5 Haziran 2017'de tahliye oldu.

1980'li yıllarda Libya'da ticaret yapan Öztürk Serengil, bir süre sonra dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konuldu.

Selda Bağcan şarkıları yüzünden 1981'de bir kere, 1984'te iki kere hapse girdi.

Yeşilçam'ın ünlü yüzlerinden olan Kuzey Vargın, bir kavgada Salih Güney'i bıçaklamış ve bu sebeple 5 yıllık bir hapishane hayatı yaşamıştı. Vargın genel afla serbest kalabilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ünlü isimlerin değişimi