Yönetimden Divan'a nota

Galatasaray Yönetim Kurulu, basketboldaki Cemal Nalga olayı üzerine 25 Kasım'da yapılacak Olağanüstü Divan Kurulu toplantısında herhangi bir eleştiri yapılmamasını istedi, “Gelecek tepkiler kulübe zarar verir” dendi. Başkan yardımcısı Yiğit Şardan'ın istifası kabul edildi

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

Basketbolda patlak veren Cemal Nalga skandalının ardından huzursuz günler geçiren Galatasaray’da yönetim kurulu dün Mecidiyeköy’deki kulüp binasında olağanüstü toplantı yaptı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından açıklama yapan ikinci başkan Mehmet Helvacı, görevini bırakan başkan yardımcısı Yiğit Şardan’ın istifasını üzülerek kabul etmek durumunda kaldıklarını söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Helvacı, “Olmaması gereken bir şey oldu. Hepimiz çok üzgünüz. Sorumlularını sahada tespit ettik ve bizce gerekli şekilde cezalandırdık. Bu cezayla yetinmeyeceğiz, her türlü mecrada da cezalandırılmaları için çalışacağız. İlgilileri kulüp disiplin kuruluna vereceğiz” dedi.

Yönetim kurulunun istifasının söz konusu olmadığını ifade eden Helvacı, 25 Kasım çarşamba günü yapılacak Divan Kurulu toplantısı öncesi şu değerlendirmeyi yaptı: “Divan Kurulu toplantısında ne gibi bir tepkinin geleceğini bilmiyorum. Bir tepkinin gelmesini de ne istiyorum, ne bekliyorum, çünkü bundan sonra gelecek tepkiler, Galatasaray’ın varlığına zarar verecek tepkiler olabilir. O yüzden, bu konuda tepki gösterecek olanlara veya düşüncesi olanlara bir mesaj göndermek istiyorum. Galatasaray zaten bu işten yeterince zarar görmüştür, daha fazla zarar görmesine engel olmak gerekir. Sorumlular görevlerinden alınmıştır. Yönetim kurulunda sorumlu arkadaşımız, başka birçok görevi olmasına rağmen, hassasiyet göstermiş ve istifa etmiştir. Başka bir istifanın olmasına gerek yoktur.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.