Yönetmen Mustafa Mayadağ son yolculuğuna uğurlandı

Yönetmen Mustafa Mayadağ son yolculuğuna uğurlandı

2016 yılında beyin kanaması geçirdikten sonra felç olan, 90'lı yıllar ve 2000'lerin başında birçok şarkıcının klip yönetmeni Mustafa Mayadağ, dün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Mustafa Mayadağ için bugün Zincirlikuyu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazında klibini çektiği sanatçılardan kimsenin olmamasına Mustafa Mayadağ'ın eşi Birten Mayadağ, "Gelen de sağolsun gelmeyen de'' dedi

30 Aralık 2017, Cumartesi 17:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Taziyeleri eşi Birten Hanım ve çocukları Naz ile Mert Mayadağ kabul etti. Eski Eğitim Bakanı Nabi Avcı da cenaze namazına katıldı.

"İYİ BİR ÖĞRENCİYDİ"

Nabi Avcı eski öğrencisi Mustafa Mayadağ ile ilgili şunları söyledi:

"Mustafa Mayadağ benim üniversiteden öğrencimdi. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nden. 35 sene önce öğrencimdi. İyi bir öğrenciydi. Daha sonra iyi bir yönetmen oldu. İyi bir baba oldu iyi bir eş oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Eşine çocuklarına Allah sabırlar versin. Onlar 2 yıl boyunca çok ciddi bir süreci birlikte göğüslediler."


Mustafa Mayadağ'ın çocukları

"ÇOK MÜCADELE ETTİ"

Birten Mayadağ ise, "2 yıldır mücadele ediyorduk. Son dönemde yapılan tedavilerle çok umutlanmıştık. Başını çevirmeye başlamıştı. Ellerini kıpırdatmaya, ayağını çekmeye başlamıştı. Biz umutluyduk. Ama herhalde çok yoruldu. Çok mücadele etti çünkü. Nurlar içinde yatsın" dedi.
Mustafa Mayadağ'ın eşi Birten Mayadağ.

"GELEN DE SAĞOLSUN GELMEYEN DE"

Cenaze namazında klibini çektiği sanatçılardan kiBunun için bir şey söylemeyeceğim. Bu piyasayı zaten biliyorsunuz. Gelen de sağolsun gelmeyen de sağolsun.Bu süreçte sanat camiasında özellikle Emirkan bizi hiç yalnız bırakmadı. Mine Koşan da. Ki ifadelerini kullandı.MUSTAFA MAYADAĞ KİMDİR?

Yönetmen Mustafa Mayadağ, 1958'de İzmir’in Urla ilçesinde dünyaya geldi.

Mustafa  Mayadağ, İzmir Çınarlı Teknik Lisesi'nden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema televizyon bölümünü bitirdi. Aynı okul mezunu dört arkadaşıyla video prodüksiyon şirketi kurdu.

Daha sonra Yeşilçam, TRT 2, Pınar Film, Star TV ve Raks Müzik'te değişik kademelerde görev aldı.

Mustafa Mayadağ, birçok şarkıcının klibine imza atan isim oldu. Çektiği klipler arasında, 1996: Sevdalıyım-  Mahsun Kırmızıgül / 2000: Asrın hatası-Serdar Ortaç yer alıyor.

Ayrıca Mustafa Mayadağ, Türkiye Video Müzik Ödülleri Yılın Klibi Ödülü'nü aldı.


Mustafa Mayadağ'ın gençlik fotoğrafı...

DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kenan İmirzalıoğlu: Oyunculuğu bırakmadım!