Yönetmene mesaj

Yönetmene mesaj

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Innocence of Muslims' (Müslümanların Masumiyeti) isimli filmi eleştirdi

15 Eylül 2012, Cumartesi 00:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Etimesgut Belediyesi 9’ncu Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde yaptığı konuşmada, ’Innocence of Muslims’ (Müslümanların Masumiyeti) isimli filmi eleştirerek, "Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime giren bir fitne, bir filmde, peygamber efendimize hakaret içeren ifadelerin bulunması Libya’dan Yemen’e kadar Ortadoğu’yu bir kez daha karıştırmış ve kana bulamıştır. Filmin yapımcılarını kınıyor, yangın büyümeden hatalarından dönerek, özür dilemelerini beklediğimizi duyurmak istiyorum" dedi.

AFYONKARAHİSAR’DAKİ PATLAMA

Festivalin Afyonkarahisar’daki patlamadan dolayı bir hafta ertelendiğini belirten Bahçeli, "Bu patlamanın kaza mı, sabotaj mı? olduğu konusunda görüş ayrılıklarıyla zaman geçirmektense tüm ihtimalleri hesaba katacak titiz bir çalışma ve inceleme sürecine ihtiyaç bulunmaktadır. Böylesi bir ortamda meraklı bir askerin ihmali diyerek patlamayı bir kişiye yıkmanın ve işin içinden sıyrılma hazırlıklarının devlet yönetme ve iktidar olma sorumluklarıyla bağdaşmadığı ortadadır" dedi.

KARDEŞLİK MESAJLARI

Terör olaylarına değinen Bahçeli, "Aslından ve anlamından koparılan demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış sözleri ile aramıza hendek açmaya, önümüze kuyu kazmaya çalışanlara dün 91’nci Yıl dönümünü kutladığımız Sakarya Meydan Muharebesi ruhuyla cevap vereceğiz. Bundan da yorulmayacağız. Bu itibarla köksüz ve kimliksiz, kiralık terör çetesinin mayınla, bombayla ve provokasyonla sonuç alması mümkün değildir. Bölücülüğe destek çıkanların katilleri kucaklayarak, himaye edenlerin, terör baronlarının, kan işportacılarının başarı şansı yoktur. Asla da olmayacaktır. Bunu sizlerden aldığım güç ve inançla söylüyorum" diye konuştu.

FİLM ELEŞTİRİSİ

ABD’de çekilen ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerdiği gerekçesiyle birçok ülkede protesto edilen ’Innocence of Muslims’ (Müslümanların Masumiyeti) isimli filmle ilgili de konuşan Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: "Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime giren bir fitne, bir filmde, Peygamber Efendimize hakaret içeren ifadelerin bulunması Libya’dan Yemen’e kadar Ortadoğu’yu bir kez daha karıştırmış ve kana bulamıştır. 11 Eylül günü Libya’nın Bingazi kentinde düzenlenen bir saldırıda ABD’nin Trablus Büyükelçisi ile 3 diplomatı katledilmiştir. Kimden gelirse gelsin bu terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Filmin yapımcılarını kınıyor, yangın büyümeden hatalarından dönerek, özür dilemelerini beklediğimizi duyurmak istiyorum."

Hakime TORUN/ ANKARA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kabine toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor