Younes Belhanda'ya bir de ceza kesildi

Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda'ya giderayak bir de para cezası kesildi. Faslı oyuncunun alacaklarından düşülmek üzere 335 bin euro disiplin cezası uygun görüldü.

12 Mart 2021, Cuma 10:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yönetimin, yıllık 3 milyon 350 bin Euro'ya oynayan Belhanda'nın kalan 3 aylık alacaklarını ödemeyi taahhüt ettiği, ancak bu 335 bin Euro'nun kesileceği öğrenildi. Bu haber, idmanda aldığı ayrılık haberinin ardından Faslı futbolcuyu rahatsız eden ikinci gelişme oldu. Menajeri D'Avila ile görüştükten sonra, tecrübeli futbolcunun cezaya itiraz edebileceği bildirildi.

İşte fesih maddeleri!

İşte fesih maddeleri!

Galatasaray Yönetimi'nin 10 Mart'ta Belhanda'ya yolladığı ihtarname ve fesih bildiriminin detayları da belli oldu. 335 bin Euro'luk ceza tebliğinin de içinde yer aldığı ihtarnamede, şu maddelere yer verildi:

  • 1- Suçlu bulundunuz: Trabzon havalimanında (1 Eylül 2018) bir taraftara hakaret ettiniz. T.C. mahkemelerindeki ceza davasında suçlu bulundunuz.

  • 2- Taraftara hakaret: Real Madrid maçında (22 Ekim 2019) oyundan çıkarken kulüp taraftarlarına ağır hakaretler yönelttiniz.

  • 3- Sahte imza suçlaması: Fenerbahçe'ye karşı çok önemli bir maçta (23 Şubat 2020) kırmızı kart gördünüz. Bu nedenle yönetim kurulunun size verdiği cezayı kabul etmediniz. Disiplin cezasından kaçmak için imza size ait olmasına rağmen kulüp iç disiplin yönetmeliğini imzaladığınızı reddettiniz. Bu, kulübü imzanızı taklit etmekle suçladığınız anlamına gelir. Bu, kulübün size olan güveninin telafi edilemez şekilde kırılmasının nedenlerinden biridir.

  • 4- Saygınlığa zarar verdiniz: Kulüp, sizi daha fazla asılsız suçlamada bulunmamanız konusunda uyarmış olsa da Sivasspor maçı sonrası yaptığınız röportajda yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarına zarar veren suçlayıcı ifadelerde bulundunuz. Dolayısıyla iç disiplin yönetmeliklerini bir kez daha ihlal etmekle kalmadınız, aynı zamanda sözleşmenin özel hükümler 16. maddesini de ihlal ettiniz.

Fanatik

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Belhanda'nın gidişinin ardından sırada 3 Nijeryalı var