Youtube, Facebook videoları için para ödeyecek!

Youtube, Facebook videoları için para ödeyecek!

Dünyanın en çok kullanılan video servisi Youtube'dan görülmemiş karar! Facebook'un bu sonbaharda kendi videolarını üreten firmalara reklam geliri dağıtacağı ile ilgili bir görüş ortada dolaşmakta

03 Temmuz 2015, Cuma 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Facebook’un bu sonbaharda kendi videolarını üreten firmalara reklam geliri dağıtacağı ile ilgili bir görüş ortada dolaşmakta. Bunun söylentisi bile öyle bir ses getirdi ki dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube’ta böyle bir karar almak zorunda kaldı. Son yıllarda Youtube’nin Facebook’a içerik üreticilerini kaptırdığı görülüyor ve özellikle Amerika’da birçok kanal sadece Facebook üzerinden paylaşımlarda bulunmaya başladı. Bunu gören Youtube ise kullanıcıları geri çekebilmek adına reklam gelirlerinin paylaşılacağını duyurdu. 2013 yılındaki paylaşım oranını 2014 yılında %40 arttıran Facebook her geçen gün içerik üreticilerin ve kanalların ilgisini çekmektedir.

 

 

Facebook’un, Youtube’ye göre en önemli avantajı ise insanların bir videoyu aramak zorunda kalmadan arkadaşlarının beğenileri ve paylaşımlarıyla bu videolara ulaşabilmeleridir. Google yıllardır Youtube’nin düşen gelirlerinden ve kar elde edememesinden şikayetçidir. Youtube’nin Google Plus ile entegrasyonu ve daha farklı bir sosyal ağ olmasını savunanlarsa hiçte az değil.

Önümüzdeki günlerde Facebook ve Youtube arasındaki savaş ne boyuta taşınacak bilemiyoruz fakat bu savaşın galibi içerik üreticiler olacak gibi görünüyor.

 

Google’ın Sohbet Robotu Film Manyağı Oldu!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İzledikçe gaza geleceksiniz: Borsa ve para konulu 10 film