YouTube, Shorts adlı özelliği için değişikliğe gidiyor

YouTube, Shorts adlı özelliği için değişikliğe gidiyor

YouTube, Shorts adlı hizmeti için bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. TikTok benzeri özellik Shorts, platformun ana sayfasında yer alan navigasyon barındaki ikonlar arasına ekleniyor.

21 Aralık 2020, Pazartesi 10:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

YouTube, TikTok’la olan rekabetini artırmak için geliştirmelere devam ediyor. YouTube da bu bağlamda Shorts ismini verdiği yeni hizmetini kısa süre önce kullanıcıların beğenisine sunmuştu

YouTube, Shorts videolarının daha fazla izlenmesi ve kullanılması için uygulamanın ana sayfasında üst bölümde yer alan Cast ikonuyla Shorts ikonun yerini değiştirdi. Ancak bu hamle pek işe yaramayınca şirketin, Shorts’u ana sayfada alt kısımda bulunan navigasyon barına taşıdığı görülüyor.

YouTube’un alt tarafında bulunan bu bardaki değişiklikle, şirketin yeni hizmetini öne çıkarmak istediği anlaşılıyor. Bir süredir kullanımda olan Shorts’un öne çıkması için YouTube’un daha fazla çalışma yapacağının sinyali de aslında bu değişiklikle anlaşılıyor.

YouTube’un alt tarafta bulunan navigasyon barına eklediği Shorts ikonun henüz tüm kullanıcılara sunulmadığını da belirtelim. Ancak yapılan değişiklik işe yararsa, YouTube bu değişikliği tüm kullanıcılarına getirebilir.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Honor akıllı tartı Scale 2 fiyat ve özellikleri