'YouTube'un kapatılması söz konusu değil'

'YouTube'un kapatılması söz konusu değil'

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'e, 'YouTube ve Facebook kapanacak mı?' diye soruldu. İşler, "Teknik olarak YouTube'un kapatılması söz konusu olamaz" dedi

09 Mart 2014, Pazar 19:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleriyle başlayan tartışmayı değerlendirdi.

İşler, “Teknolojik olarak YouTube ve Facebook’u kapatılması söz konusu olamaz. diyelim ki mahkeme kararı ile yasakladınız, mahkeme dedi ki, hayır bu gösterilemez, bunu yayından kaldırdı. Aynı yayın YouTube'da da devam etmemesi gerekiyor. Sayın Başbakanımızın söylemek istediği de o” ifadelerini kullandı.

Ankara Yenimahalle'de Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden İşler’in gündeminde TİB’in telefon dinlemeleriye ilgili raporu da vardı.

“2 gün önce 509 bin insanın dinlendiğini öğrendik” açıklamasını yapan İşler, “217 bini mahkeme kararı dinliyor. 217 binin mahkeme kararını almak kolay değil. demek ki müthiş bir çeteleşme var. hakim savcı uyguluyor” sözlerini vurguladı.

İşler, 3 dönem kuralının değişebileceği yönündeki açıklamalarla ilgili olarak, "30 Mart'a kitlendik, partimizin gündeminde böyle bir konu yok. ama değerlendirilir" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sedat Peker' yanıtı