Yozgat'ta 'PKK bayrağı açıldı' iddiası vatandaşı sokağa döktü!

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde alkollü 2 kişinin askerlik şubesi önünde nöbet tutan askere küfrettiği ve 'PKK bayrağı açıldığı' iddiası üzerine vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanarak gözaltına alınan şahısları linç etmek istedi

31 Ağustos 2015, Pazartesi 09:39
A A
Yozgat'ta 'PKK bayrağı açıldı' iddiası vatandaşı sokağa döktü!

Akdağmadeni Askerlik Şubesi önünde tartışan alkollü iki kişi kendi aralarında kavga etmeye başladı.

Kavgayı ayırmak isteyen asker ve polislere hakaret eden şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Akdağmadeni İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Olayın sosyal medyada "PKK terör örgütü sempatizanları askere küfrederek PKK bayrağı açtı" şeklinde yayılması üzerine vatandaşlar, İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne toplanmaya başladı.

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer34971","34971","201508","34971-355117.jpg","1", "0","Akdağmadeni'nde gerginlik");

 

Giderek kalabalıklaşan ilçe halkı, bir süre burada bekledi. Kalabalığın artması sonucu çevik kuvvet takviye ekibi istendi.

Olayı "terör olayı" olarak algılayan vatandaşlar, polisten, şahısların kendilerine verilmesini istedi. Daha sonra, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına girmek isteyen kalabalığa polis biber gazı ile müdahale etti.

Bir süre sonra dağılan grup, tekrar bir araya gelerek emniyet binasına girmek istedi. Bunun üzerine çevik kuvvet ve jandarma ekipleri kalabalığı geri püskürmek için havaya ateş açtı.

Ardından grup, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına pet şişe ve taşlarla saldırdı. Olayda Emniyet Müdürlüğü binasının bazı camları kırıldı.

İlçeye gelen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar tarafından sakinleştirilen grup, daha sonra dağıldı.

Olaylar sırasında bir polis memuru, başına taş isabet etmesi sonucu yaralandı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...