YPG’li kadınların halayında, ABD’li kadın asker 'halay başı'!

YPG’li kadınların halayında, ABD’li kadın asker 'halay başı'!

Önceki gün bir Rus komutan ve YPG sözcüsünün birlikte basın karşısına çıkmasının ardından bu kez de Amerikalı bir kadın asker, Suriye'nin kuzeyindeki Menbiç'te YPG'li kadınların halayında başı çekti!

06 Aralık 2017, Çarşamba 14:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentinin en büyük ilçesi Menbiç, 1 Haziran’da başlatılan ve koalisyon güçlerinin de havadan destek verdiği operasyonla, 12 Ağustos 2016'da DEAŞ terör örgütünden tamamen temizlenmişti.


TÜRKİYE İLE ABD ARASINDA KRİZ YAŞANMIŞTI


DEAŞ’ın Suriye topraklarında Rakka’dan sonra en önemli merkezi olarak gördüğü Menbiç’e, DEAŞ’tan temizlenmesinden sonra, PKK terör örgütünün bu ülkedeki uzantısı YPG’nin girmesine Türkiye tepki göstermişti. Bu konuyla ilgili ABD ve Türkiye arasında da kriz yaşanmıştı.Terör örgütü YPG’ye ait sözde askeri meclisi tarafından yönetilen ilçede dün kadın teröristlerin mezuniyeti için düzenlenen törende ilginç görüntüler oluştu.Kadın teröristler, törende halay çekerken, halayın başına ise ABD’li bir kadın askerin (üstte solda) geçmesi dikkat çekti.
Rusya ve YPG yan yana


ABD’li kadın askerin başını çektiği halayın fotoğrafları, sözde askeri meclisin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.DİYARBAKIR, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere´de "9 Numara" krizi