YSK seçmen sorgulama 2017 için ne yapılması gerekiyor?

16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu için seçmen listeleri askıya çıktı. Siz de YSK'nın sitesinden ve muhtarlıklardan seçmen listelerini kontrol edebilirsiniz

20 Şubat 2017, Pazartesi 12:07
A A
16 Nisan'da anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak referandumda seçmen listeleri kesinleşti. 18 Şubat Cumartesi günü belirlenen listeler 26 Şubat Pazar gününe kadar askıda kalacak. 
 

İTİRAZ İÇİN SON GÜN 26 ŞUBAT 


Seçmen listelerine itiraz ve düzeltme yapmak için sadece son gün pazar günü. Bugün başlayan itiraz süresi 26 Şubat Pazar günü saat 17:00'ye kadar muhtarlıklar ve nüfus müdürlüklerine yapılabilecek. Kayıtlarında yanlışlık, eksiklik, nüfus alan bilgisi değişikliği bulunan, askı süresi içinde yerleşim adresini değiştiren veya seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi bulunmayanlar listelere itiraz edebilecek.


KENDİNİZİN VE AİLENİZİN BİLGİLERİNİ KONTROL EDİN


Seçmen listesine Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun sitesinden ve muhtarlıklardan ulaşılabiliyor. https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/ adresinden yapılacak kontrollerde, kendinizin seçmen olarak bulabilmeniz, hanenizdeki herkesin seçmen olarak görünmesi ve hanenizde tanımadığınız seçmen olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. 
 

SEÇMEN LİSTESİNİ KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ... 


SEÇMEN LİSTELERİNİZİ KONTROL EDİN 


YSK'nın sitesinde yapılacak kontrollerde sadece siz ve eviniz değil, apartmandaki diğer seçmenleri de görebileceksiniz. Apartmandaki seçmenlerin listesini apartman yöneticisi ile paylaşabilir ve seçmen kaydını doğrulayabilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.