Yüksekten düşen kedilerin sayısı da arttı!

Yüksek sıcaklıkların ve nem artışlarıyla beraber evlerde yaşamak bir hayli zorlaştı. Zorlaşmanın tek bize olmadığı ve evcil hayvanlarımızın da bu konuda sıkıntı çektikleri ön görülemeyen bir hal aldı.

28 Temmuz 2021, Çarşamba 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sıcaklığın ve nem oranının yükselişiyle beraber evimizde beslemiş olduğumuz can dostu kedilerimizde bunalırlar serinlemek için cam kenarlarına ve de balkonlara çıkarlar. Yüksek katlı binalarda ikamet eden evcil hayvan sahipleri gerekli fiziki tedbirleri almadıkları taktirde maalesef evcil hayvanlarımız ya çok ağır yaralanmalar ya da ölümle sonuçlanacak kazalara sebep olmaları kaçınılmazdır.

Son günde veteriner kliniklerine camdan, balkondan düşen kedi sayıları ciddi oranda artış görülmüştür. Bu tip kazalardan korumak için gerekli tedbirleri vakit kaybetmeden alınması gereklidir. Ayrıca kediler serinlemek dışında oyun oynamak, dışarıyı seyretmek ,çiftleşme döneminde olması kapı, balkon ve ya cama yönelmeleri kaçınılmazdır. 

"Kediler dokuz canlıdır, düşse de bir şey olmaz" bir şehir efsanesidir. Düştüğü zaman ölümün dışında sağ kalırsa ciddi kırık ,yaralanma doğal olarak ameliyatları gerektirir. Bu operasyonlar da maalesef oldukça masraflıdır.

KEDİLERİNİZ İÇİN ÖNLEM ALIN

KEDİLERİNİZ İÇİN ÖNLEM ALIN

  • Pencere yada kapılara fiziki tedbirler almak
  • Cam kenarlarına koltuk ,kanepe v.b. atlayabileceği fiziki ev
  • eşyalarını uzaklaştırmak
  • Pencereleri üstten açılır şekilde fonksiyon kazandırmak
  • Kapılara camlara sineklik yaptırmak. Sinekliklerin kalitesine özen
  • göstermek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köpekler yalan söylediğimizi anlayabilir mi?