Yumurtlama döneminde olduğunuzu nasıl anlarsınız? Yumurtlama döneminin belirtileri nelerdir?

Yumurtlama dönemi, kadınlar için fark yaratan bir süreç. Özellikle bu noktada doğurganlık özelliklerinizin çok daha fazla arttığını net olarak söyleyebiliriz. Anne olmak isteyen kadınlar bu belirtileri yakından takip ederek bir planlama yapabilirler. Peki nedir bu dönemin belirtileri? Gelin birlikte öğrenelim...

11 Ekim 2018, Perşembe 11:17 Son Güncelleme:
A A

Bu bilgilerin kesin tıbbi bilgiler olmadığını ve hamilelik konusunda mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmanız gerektiğini unutmayın...

Vücut Sıcaklığı Değişimleri

Vücut Sıcaklığı Değişimleri

Vücut sıcaklığında meydana gelen gelişmeler ne yazık ki tam olarak anlaşılamayabilir. BBT (Bazal Vücut Isısı) dediğimiz değerlerde değişme meydana gelmesi son derece önemli bir seçenek. 0.5 santigrat derece bir yükselme dahi yumurtlama dönemi belirtilerinden birisi olarak dikkat çeker doğurganlık seviyeniz ciddi anlamda yükselme gösterebilir.

Servikal Mukus Değişimleri

Servikal Mukus Değişimleri

Serviks bezlerinde meydana gelen değişimler ve sıvı oranlarının çok daha etkin bir şekilde doğurganlığı tetiklemesidir. Serviks ile alakalı bildiklerinizi biraz arttırmanız gerektiğine inanıyoruz. Nitekim doğurganlık sürecinin de kaliteli olduğu zamanlar söz konusudur. Bu kalite sayesinde hamilelik oranı çok daha yüksek olduğu gibi aynı zamanda daha sağlıklı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Yumurtlama Ağrısı

Yumurtlama Ağrısı

Çok önemli bir seçenek olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Yumurtalık bölgelerinizde meydana gelen ağrı olarak tanımlanabilir. Bu süreçte net olarak süreci takip edebilirsiniz. Uzmanlardan da yardım alabilme şansına sahipsiniz. Yumurtalık ağrıları, tahmin edebileceğiniz üzere hazır olduğunu söyler. Bu süreçte ise doğurganlık oranı son derece ciddi bir şekilde karşımıza çıkar.

Tükürük Değişimleri

Tükürük Değişimleri

Tükürüklerin kristallere benzediği söyleyebiliriz bu dönemde. Hormonal değişimler çok ciddi anlamda yaşanmaya başlar. Öncelikle bunu bilmek gerekiyor. Östrojen ve progesteron oranlarının meydana getirdiği bir değişim süreci olarak nitelendirilebilir aslında. Kadınlarda tükürüğün kristal bir görünüme sahip olmaya başlaması, doğurganlık seviyenizin yükseldiği bir döneme işaret ettiğini de net olarak söyleyebiliriz.


Diğer Yumurtlama Dönemi Belirtileri

Diğer Yumurtlama Dönemi Belirtileri

Tabi ki yumurtlama döneminde ortaya çıkan belirtiler, sadece bununla sınırlı değil. Bunlar dışında belirgin olarak anlamanıza yardımcı olacak olan birkaç yeni seçenek daha söz konusu. Bunları da maddeler halinde incelemenize yardımcı olmak istiyoruz.


• Göğüslerde hassasiyet, şişme ve gerginlik

• Karında şişkinlik hissi

• Karında sancı ve kramplar

• Cinsel istekte artış

• Koku, tat ve ışık gibi uyarıcılara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma meydana gelir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.