Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerin duruşması 26 Ocak'a ertelendi

Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerin duruşması 26 Ocak'a ertelendi

Yunanistan Yüksek Mahkemesi darbe girişiminin ardından Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye’ye iade edilip edilmeyeceklerine ilişkin kararını bugün açıklaması bekleniyordu ancak karar 26 Ocak tarihine ertelendi
 

23 Ocak 2017, Pazartesi 12:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
15 Temmuz darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan'a kaçan askerlerden dördü daha, yüksek mahkemede hakim karşısına çıktılar.
 

KARAR 26 OCAK TARİHİNE ERTELENDİYunanistan Yüksek Mahkemesi, daha önce dört asker hakkındaki karar duruşmasını 23 Ocak tarihine ertelemişti. Bugün ise bir erteleme daha geldi ve karar 26 Ocak tarihine ertelendi. Mahkemenin vereceği hüküm, darbeci askerlerin iade süreçlerine yönelik nihai adım olacak.

 

TÜRKİYE DARBECİLERİN İADE EDİLMESİNİ İSTİYORTürkiye, geçen yıl yaz mevsiminden bu yana darbeci askerlerin iade edilmesini talep ediyor. Sekiz askerden üçü hakkında daha önce temyiz mahkemesi tarafından iade talebi kabul edilmiş, beş asker için ise red kararı çıkmıştı. Beş askerin de iadesini isteyen başsavcı, söz konusu hükmü yüksek mahkemeye taşımıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Babası tarafından kaçırılan bebeğinin canına kast edildiğini söyledi