Yunanistan krizi kavga çıkarıyordu

Yunanistan krizi kavga çıkarıyordu

Fransız Liberation gazetesi ortaya çok ciddi bir iddia attı. Gazete Eurogroup görüşmelerinde Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis ile Eurogroup Başkanı ve Hollanda Maliye Bakanı Jeroen Dijsselbloem'in kavga etmeye çok yaklaştıklarını yazdı

22 Şubat 2015, Pazar 11:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gazete Eurogroup, toplantıdaki bir tanığa dayandırdığı haberine göre; Eurogroup görüşmelerinde Yunanistan’ın borç programı görüşülürken Dijsselbloem konuşurken Varufakis ona ‘Yalancı’ diye bağırdı.

Ardından ikilinin arasında tansiyon yükseldi. Toplantıya katılan bir tanık ise, "Tansiyon öyle bir yükseldi ki neredeyse kavga edeceklerini sandık" diye konuştu. Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schauble’nin bu olayın ardından Varufakis ile bundan sonra ikili diyaloga girmeyeceğini yakın çevresine aktardığı bildirildi.

Öte yandan Liberation’un haberini internet sitesine taşıyan Business Insider’a Varufakis’ten bir cevap geldi. Yunan Bakan Business Insider’a Twitter üzerinden, “Sizin için kötü haberlerim var. Haberiniz yalan. Jeroen ve Benim aramda böyle bir an yaşanmadı. Sizi hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim” cevabını verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD'de feci kaza! Çok sayıda ölü var