Yunanistan turizm sezonunu açtı

Yunanistan turizm sezonunu açtı

Koronavirüs pandemisinin sekteye uğrattığı turizm ve seyahat sektörü, aşılanmaların yapılmasının ardından yeniden eski günlerine dönmeye çalışıyor. Yunanistan'da turizm sezonunu başladı. Müzeler aylar sonra yeniden ziyarete açıldı ve gözde tatil mekanı olan Yunan adaları ziyaretçilerini beklemeye başladı.

17 Mayıs 2021, Pazartesi 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

NTV'de yer alan habere göre, Yunanistan'da turizm sezonu resmen başladı. Kasım ortasından beri kapalı olan müzeler yeniden ziyarete açıldı. Adalar da turist ağırlamaya hazırlanıyor. Gelirinin önemli bir bölümünü turizmden sağlayan Yunaninstan, koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl ağır bir darbe aldı. Ülkeyi ziyaret eden turist sayısı önceki yıla göre yüzde 78,2 azaldı. Turizm geliri ise yüzde 76,2 düştü. 2019'da 34 milyon turist ağırlayan Yunanistan'ı geçen yıl 7,4 milyon kişi ziyaret etti. Hükümet bu yıl 2019'daki turist sayısının yarısını yakalayabilmeyi umuyor.

ÜLKEDE HER 10 KİŞİDEN 1'İ AŞILANDI

Atina, altı hafta içinde adaların tamamını aşılayacağını duyurdu. Ülke genelinde her 10 kişiden biri aşılanmış durumda. Yunanistan, Rusya ve Çin aşısı olan turistleri de test zorunluluğu olmadan misafir edecek. Ülkede şubat ortasından görülen vaka artışı son haftalarda kontrol altına alınabildi. 10 milyon nüfuslu ülkede toplam vaka 370 binin üzerinde, can kaybı ise 11 bin.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osmanlı'nın Balkanlar'daki mirası: Saraybosna