Yunanistan'da kamu çalışanları işi bıraktı

Yunanistan'da çalışanlar, kamu sektöründe işten çıkarmalara tepkilerini grevle gösteriyor. Ulaşımdan sağlık sektörüne kamu çalışanları iş bıraktı

16 Temmuz 2013, Salı 13:04
A A
Yunanistan'da kamu çalışanları işi bıraktı

Atina'da trenler çalışmıyor, hastanelerde de sadece acil servis ekibi iş başında. Dün zabıtanın eylem yaptığı yunanistanda bugün greve çöpçüler, otobüs şoförleri, banka çalışanları ve gazeteciler de katılıyor. Sivil havacılık sendikaları da grevde. Uçuşlar da etkileniyor.

REFORMLAR PARLAMENTODA OYLANACAK

Atina'da yarın Avrupa Birliği ve IMF'ten 6.8 milyar dolarlık krediyi alabilmek için istenen reformlar parlamentoda oylanacak. O pakette öğretmen ve zabıtada personel kesintisi yapılması da var. Alman Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble perşembe günü Yunanistan'da temaslarda bulunacak. Yunan Parlamentosu, İsviçre'deki banka hesaplarıyle ilgili olarak görevi kötüye kullanmak ve belgede sahtecilik yapmakla itham edilen eski maliye bakanının dokunulmazlığı kaldırıldı. Böylece Yorgo Papakonstantinu'nun bu suçlarla yargılanmasının önü açıldı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.