Yurdun dört bir yanından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı görüntüleri

Cumhuriyetin ilanının 98. yılı ülke genelinde büyük sevinç ve coşku işe kutlandı. İşte yurdun dört bir yanından gelen o kareler...

29 Ekim 2021, Cuma 13:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BALKONDA DANS EDEREK KUTLADILAR

BALKONDA DANS EDEREK KUTLADILAR

Konya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını balkonlarından ve pencerelerinden izleyen vatandaşlar, çalınan marşlara ellerinde Türk bayraklarıyla dans ederek eşlik etti.

Cumhuriyet Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü dolayısıyla Feritpaşa Caddesinde tören düzenlendi. Törene katılım yoğun oldu.


Töreni evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden izleyenler Konya Büyükşehir Belediyesi bandosunun çaldığı marşlarla dans etti. Tören, düzenlenen etkinliklerin ardından sona erdi.

Hasan DÖNMEZ/KONYA,(DHA)

Denizli Kadın Platformu üyeleri, geçiş töreninde 2 gün önce boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin'in (25) fotoğrafını taşıdı.

VATAN CADDESİ'NDE COŞKUYLA KUTLANDI

VATAN CADDESİ'NDE COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98'nci yıl dönümü Vatan Caddesi'nde coşkuyla kutlandı. 

Resmi Geçit Töreni düzenlenen törene, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Kemal Yeni, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Kutlamalar kapsamında, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 1. Ordu Komutanı Kemal Yeni, üstü açık araç üzerinde vatandaşları selamladı. 

Esma MURAT - Feridun AÇIKGÖZ / İSTANBUL, (DHA)

KADIKÖY'DE KLASİK ARAÇLARLA 'YAŞASIN CUMHURİYET' KONVOYU

KADIKÖY'DE KLASİK ARAÇLARLA 'YAŞASIN CUMHURİYET' KONVOYU

Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, 60. Yıl Göztepe Parkı'nda bir araya geldi. Cumhuriyetin kuruluşunun 98'inci yılı dolayısıyla 98 klasik otomobilden oluşan 'Yaşasın Cumhuriyet' konvoyu yola çıktı.

Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslenen klasik otomobillerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

Konvoy, Bağdat Caddesi'nden Kadıköy istikametine ilerledi. Çevredekiler de ellerindeki bayrakları sallayarak kutlamalara katıldı.

Klasik otomobilcilerin konvoyu Kızıltoprak'ta sona erdi.

Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR-İSTANBUL (DHA)

DENİZDE DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

DENİZDE DEV TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Akdeniz Üniversitesi Sualtı Topluluğu da etkinlikler kapsamında Kaleiçi Yat Limanı'ndan denize açıldı.


16 kişiden oluşan topluluk, su üstünde önce 54 metrekarelik Türk bayrağı, ardından da Atatürk posterini açtı.

Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan topluluğa Antalya Emniyet Müdürlüğü deniz polisleri de eşlik etti. Etkinlik, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Alparslan ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

SİVAS AYAZINDA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

SİVAS AYAZINDA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Hava sıcaklığının 5 dereceye düştüğü kentte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Sivas Valiliği'nde tebrik kabulü ile başladı.

Daha sonra İnönü Bulvarı'nda, tarihi 4 Eylül Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Kongre Müzesi önünde tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Vali Salih Ayhan, bir konuşma yaptı.


Törende ayrıca şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi, halk oyunu ekipleri ayrı ayrı gösteri yaptı. Tören askeri birlikler, gaziler, öğrenciler ve kurum araçlarının geçişi ile son buldu. Soğuk havaya rağmen meydandaki törene halk yoğun katılım gösterdi. Çocukları ile birlikte gelenler, coşkuyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.

Eraydın AYTEKİN-Hüsnü Ümit AVCI/SİVAS, (DHA)

BALONLAR TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERLERİYLE HAVALANDI

BALONLAR TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERLERİYLE HAVALANDI

Kapadokya bölgesinde düzenlenen sıcak hava balonu turu yapan işletmeler, balon sepetlerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Türk bayrağı ve Atatürk posterleri astı.


Turistler, güneşin doğuşu ile başlayan ve yaklaşık 1 saat süre ile peri bacalarının arasında süzülerek bölgenin doyumsuz güzelliklerini izlemenin keyfini yaşarken, hem de Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusuna ortak oldular.

Bursa’dan gelerek sıcak hava balonu turuna katılan Murat Koca, “Önemli bir gün. Atatürk'ün bize armağan ettiği bir gün. Biz de bugünü böyle keyifli aktiviteyle taçlandırmak istedik. Herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Ahmet KORKMAZER-Metin YILDIRIM/NEVŞEHİR,(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER F-35 krizi için Ankara'dan ABD'ye 3 çözüm önerisi!