Yürek yakan görüntüler! Ölüler dozerlerle taşınıyor...

Yürek yakan görüntüler! Ölüler dozerlerle taşınıyor...

Koronavirüsün pençesindeki Hindistan’da salgında hayatını kaybedenlerin cesetleri, akrabaları tarafından kiralanan dozerlerle mezarlıklara taşınıyor. Öte yandan Hindistan’da bir hayvanat bahçesinde de 8 aslanın koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

04 Mayıs 2021, Salı 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Kovid-19) yeni merkez üssü olan Hindistan'da bilanço daha da ağırlaşıyor. Ülkede yürekleri yakan yeni görüntülere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Sağlık sisteminin çöktüğü ülkede, birçok hastanede oksijen tanklarının tükendi.

Ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenler, yakınları tarafından 2 bin 500 rupiye (281 TL) kiralanan dozerlerle mezarlıklara taşınıyor. Kovid-19'dan hayatını kaybeden kişilere ait cesetleerin taşınma anları ise,amatör kameralara yansıdı.


HİNDİSTAN’DA SON DURUM

Hindistan’da son açıklanan verilere göre 20 milyon 282 bin 833 kişide koronavirüs tespit edildi. Ülkede toplam can kaybı 222 bin 408 olarak açıklanırken; iyileşenlerin sayısı ise 16 milyon 613 bin 292’ye ulaştı. Ülkede 3 milyon 447 bin 133 aktif vaka bulunuyor.

HAYVANAT BAHÇESİNDE 8 ASLAN KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Koronavirüsün merkez üssü olan Hindistan’ın Hyderabad şehrindeki Nehru hayvanat bahçesinde 8 Asya aslanının Kovid-19 testinin pozitif çıktığı duyuruldu. Koronavirüse yakalanan aslanlarda öksürük,iştahsızlık gibi semptomların görülmesi üzerine Kovid-19 testi uygulandı. Hücresel ve Moleküler Biyoloji Merkezi (CCMB) hayvanat bahçesinde bulunan toplam 12 aslandan 4’ü erkek, 4’ü dişi olmak üzere 8 aslanda virüsün tespit edildiğini açıkladı. Hayvanat bahçesi Yöneticisi Dr Siddhanand Kukrety konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aslanların Kovid-19 semptomları gösterdiği doğru. Uzmanlar aslanların nasıl enfekte olduğunu tespit etmek üzere inceleme başlattı" dedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meksika'da feci olay! Metro üst geçidi çöktü! Onlarca ölü ve yaralı var