Yürekleri ısıtan görüntü! Kuşlar aç kalmasın diye...

Erzurum’da, Yakutiye Gençlik Merkezi’nin spor akademisine katılan minik sporcular kuşlar için pet şişelerden yemlik yaptı. Yemlikleri çeşitli noktalara asan sporcular, idmanlardan önce kuşlar için yem koymayı da unutmuyor

14 Şubat 2019, Perşembe 16:19 Son Güncelleme:
A A
Yürekleri ısıtan görüntü! Kuşlar aç kalmasın diye...

Yakutiye Gençlik Merkezi’nin Gençlik ve Spor Akademisi Projesi’ne katılan minik futbolcular, kışın çetin yaşandığı Erzurum’da kuşları aç bırakmamak için anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Muhammed Yaser Taşkesenlioğlu ve Ahmet Efe’nin liderlik yaptığı minik sporcular, kuşlar için yemlik hazırladı. Pet şişeleri keserek yaptıkları yemlikleri spor tesisinin değişik noktalarına asan çocuklar, beraberinde getirdikleri yemleri de içine boşalttı.

'ÇÖPE ATMIYORUZ'

Gençlik ve Spor Akademisi Proje Koordinatörü M.Yaser Taşkesenlioğlu, "Erzurum ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü bir şehir. Burada yaban hayatı ve doğadaki kanatlı hayvanları da düşünmemiz gerekir. Biz de projeye katılan öğrencilerle birlikte, su içtiğimiz pet şişeleri çöpe atmıyoruz. Onları özel olarak yem kabı yapıyoruz ve futbol sahasının tel örgülerine asarak kuşların yemlenmesini sağlıyoruz" dedi.

ÖNCE YEM SONRA ÇALIŞMA

Çocuklara hayvan sevgisi ve sosyal sorumluluk aşılamak için böyle bir çalışmayı yaptıklarını belirten Yakutiye Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ahmet Efe de, "Pet şişelerden yaptığımız yemliklere çocuklar büyük ilgi gösterdi. Her gün antrenman için tesislere gelen sporcular, önce kuşların yemini bırakıyor sonra da çalışmaya katılıyor" diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tortum Gölü manzarasıyla büyülüyor