Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurtdışı çıkış harcı zammı ne zaman geçerli olacak?

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurtdışı çıkış harcı zammı ne zaman geçerli olacak?

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilmişti. Bu kanun teklifine göre Yurt dışı çıkış harcına zam yapıldı. Peki, Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurtdışı çıkış harcı zammı ne zaman geçerli olacak? İşte Yurt dışı çıkış harcı hakkında merak edilenler…

20 Temmuz 2019, Cumartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kanunla Yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç miktarına zam yapıldı. Peki, Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurtdışı çıkış harcı zammı ne zaman geçerli olacak? İşte detaylar…

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna göre Yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç miktarı arttırıldı.

Düzenlemeyle yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından çıkış başına alınan harç miktarı 15 liradan 50 liraya çıkarılacak. Bu miktarın 3 katına kadar artırılması konusunda Cumhurbaşkanına yetki veriliyor.

Harcın çıkış başına Cumhurbaşkanınca 15 liradan düşük bir miktar belirlenmesi halinde belirlenen miktar Toplu Konut İdaresine aktarılacak, kalan miktar genel bütçeye gelir kaydedilecek. Kanun Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Genç doktor 1570 farklı numaradan taciz edildi