Yurt dışındaki gençlere Türkiye’de yaz kampı

Yurt dışında yaşayan gençler için 29 Haziran-20 Eylül tarihlerinde Türkiye’de yaz kampı düzenlenecek. Kamplara başvurular 9 Haziran’da son bulacak

30 Mayıs 2017, Salı 16:27
A A
Yurt dışındaki gençlere Türkiye’de yaz kampı
Yurt dışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kamplarında özel kontenjan ayrıldı. Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu’daki tesislerde düzenlenen kamp programı, 29 Haziran-20 Eylül tarihlerinde kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleşecek.


KAMPLAR YURT DIŞINDAKİ GENÇLERİ BEKLİYOR


Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacak ve gençlerden herhangi bir ücret alınmayacak. Gençlerin Türkiye’ye geliş gidiş ulaşım masrafları ise Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından ülkelere göre belirlenen tutarlarda karşılanacak.

'Gençlik Kampları'na katılanlar okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlere, sokak oyunlarına, müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklere, kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine katılma imkanı bulacak.

Kamplara katılmak isteyenler 9 Haziran’a kadar www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinden başvuru yapabilecek.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.