Yürüyerek kilo vermek için bunları yapın!

Yürümek, düzenli olarak yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biri. Kalp sağlığınızı korumak için haftada 150 dakika orta yoğunlukta ya da 75 dakika yoğun şiddetli egzersiz yapmanız gerekiyor. Her gün 1 saat yürümek sandığınızdan daha faydalı olabilir. Yürüyüşünüze ekleyeceğiniz bazı detaylarla yürürken hem sağlıklı kalabilir hem de kilo verebilirsiniz. İşte yürüyerek kilo vermenin ve yağ yakmanın yolları / ÖZEL

24 Ağustos 2021, Salı 09:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- HANGİ SAATTE YÜRÜDÜĞÜNÜZ ÖNEMLİ

1- HANGİ SAATTE YÜRÜDÜĞÜNÜZ ÖNEMLİ

2016 yılında yayınlanan bir araştırma, yemeklerden sonra 10 dakika yürümenin tip 2 diyabet hastalarında kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğunu gösterdi. Diyabetiniz olsun ya da olmasın, kan şekeri seviyelerinizi yönetmek, kilo kaybını kolaylaştırabilir. Yemek yedikten sonra yürüyüş yapmak vücudun enerji kaynağı olarak yağ yakmasına yardımcı olabilir.

2- ÖĞLE DEN SONRA YÜRÜYÜN

2- ÖĞLE DEN SONRA YÜRÜYÜN

Güneşe çıkmak, bağışıklık fonksiyonunu iyileştiren ve kemik sağlığını destekleyen D vitamini emilimini artırabilir. 2020 yılında yapılan araştırma, öğleden sonra egzersiz yapmanın yağ yakımını artırabildiğini öne sürdü. Bu da güneşin en yoğun olduğu saatlerde dışarı çıkmanız için sizi teşvik edebilir.

Başka bir araştırma, öğleden sonra egzersiz yapan obez erkeklerin hem daha fazla yağ yaktığını hem de kan şekeri seviyelerinin iyileştiğini ortaya çıkardı.

Daha fazla kalori yakabilmek için öğleden sonra hızlı bir yürüyüş yapmayı deneyin.

3- EĞİMLİ YERLERDE YÜRÜYÜN

3- EĞİMLİ YERLERDE YÜRÜYÜN

Her gün 10.000 adım yürümek kilo kontrolüne yardımcı olur. Ancak kilo vermek istiyorsanız, ek olarak 5 bin adım daha atmalısınız ve yoğunluğu biraz artırmalısınız. Koşu bandında eğimli yürümeyi veya yokuşlu sokaklarda yürümeyi tercih edin. Bu şekilde kardiyonuzu artırırsınız.

4- SİZE EŞLİK EDECEK BİRİYLE YÜRÜYÜN

4- SİZE EŞLİK EDECEK BİRİYLE YÜRÜYÜN

Bir arkadaşınızla antrenman yapmak, hem zamanın daha hızlı geçmesini hem de daha çok yürümenizi sağlayabilir. 2017 yılında yapılan bir araştırma arkadaşlarla yapılan egzersizin etkili olduğunu gösterdi. Michigan Eyalet Üniversitesi'de yapılan bir başka araştırma, bir partnerle yürümenin veya koşmanın tek başına yapılanlara kıyasla daha uzun sürdüğünü ve daha motive edici olduğunu ortaya çıkardı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dr. Mehmet Öz'den etkili ve basit 3 diyet kuralı