Yusuf Atılgan’ın kitaplaşmamış metinlerine yer veren ‘Siz Rahat Yaşayasınız Diye’ raflarda!

Yusuf Atılgan’ın kitaplaşmamış metinlerine yer veren ‘Siz Rahat Yaşayasınız Diye’, Can Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı

30 Nisan 2018, Pazartesi 13:58
A A
Kitap, yazarın elyazılarından derlenen notları, şiirleri, dergilerde kalmış kısa öyküleri ve yaptığı çevirilerden örnekler içeriyor. Ayrıca, Atılgan’ın yok ettiği ‘Eşek Sırtındaki Saksağan’ adlı romanın sandığında bulunan giriş bölümü de kitapta yer alıyor. Kitaptaki metinlerden birinde yazar, “Kafamdaki romanı yazmak için işimden ve oğlumdan vakit ayıramıyorum, ama üzüldüğüm de yok. Bu koşullarda vaktim olsa da istediğim gibi yazacağımı sanmıyorum. Köyde, sessizlikte, üstünde dura dura çalışmaya alışmış biri için İstanbul çok hareketli; ama buna da alışacağımı, bu koşullarda yazacağım zamanın geleceğini sanıyorum. Yazmadığım için ne devleti ne de yayımcıları suçluyorum. Bunda bir suç varsa doğrudan benim suçum bu” cümlelerini içeriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.