Yusuf Halaçoğlu'ndan Devlet Bahçeli'ye yeni parti yanıtı

Yusuf Halaçoğlu'ndan Devlet Bahçeli'ye yeni parti yanıtı

MHP’li muhaliflerden Yusuf Halaçoğlu, Devlet Bahçeli’nin “Parti kurup karşımıza çıkın da boyunuzun ölçüsünü görelim” sözlerine yanıt verdi

22 Şubat 2017, Çarşamba 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin parti içindeki muhalifler için söylediği, "Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim" meydan okumasına parti içinden yanıt geldi.
 

"BİZ NEDEN PARTİMİZDEN AYRILALIM?"


MHP Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu RS FM'de 'Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle' programında Bahçeli'nin sözlerini yanıtladı.

"Neden Parti kuralım ki? Biz partimize ters değiliz, sadece genel merkezin aldığı karara tepkiliyiz. Bir referandum yapılıyor, insanlar özgür iradeleriyle evet veya hayır diyecekler. Kendisi bu güne kadar sürekli olarak hem başkanlığa hem partili cumhurbaşkanlığına hayır diyordu. Biz şimdi yine aynı şeyi söylüyoruz, kendisi evet demeye başladı. Kararı değiştiren biz değiliz ki kendisi. Dolayısıyla biz neden kendi partimizden ayrılalım?"

Halaçoğlu, ihraç edilseler de parti kurma niyetlisi olmadıklarını belirterek şöyle konuştu:

"Edebilirler, onun için başvursunlar. Ama biz kendimiz ayrılmayı falan düşünmüyoruz. Onların ellerinde yetki ve tüzük var. Tüzüğe uymasa bile ihraç edebilirler, ihraç etsinler. Ama biz bir parti kurmak heveslisi veya niyetlisi değiliz. Bizim buradaki kararımız, hayır derken bu anayasanın, Türkiye'ye demokratik hukuk sistemi ve parlamenter sistemden koparacağını ve tek adam yönetimine götürdüğünü söylüyoruz. Bunun hangi sebeple olmayacağını bize ki dedi.Muhalif isimler arasında Bahçeli ile diyalog içinde olan tek isim olan Yusuf Halaçoğlu, Meclis'te görüşmüştü. Aralarındaki diyaloğunu anlatan Halaçoğlu, Bahçeli'nin fikirlerine saygı duyduğunu söylemişti
 

MERAL AKŞENER DE YANIT VERMİŞTİ 


MHP’li muhaliflerin hafta sonu yaptığı toplantıyı da isim vermeden eleştiren Bahçeli’ye, Meral Akşener’den yanıt geldi. Akşener, Bahçeli’nin konuşmasının ardından attığı tweet’te, “Haydi kurultayı toplayın ve boyumuzun ölçüsünü alın. Biz delegelerin iradesine razıyız. Ya siz?” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fahrettin Altun: Bu hukuksuzluk ve işgal derhal son bulmalıdır