Yusuf Yazıcı Lille'den ayrılıyor

Fransa Ligue 1'deki Türk sayısı yavaş yavaş azalacak. Burak Yılmaz'ın ardından Yusuf Yazıcı için de ayrılık iddiaları ortaya atılıyor. L'Equipe, devre arasında Yusuf'un gitmek istediğini yazdı.

01 Kasım 2021, Pazartesi 16:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Lille'de geçen sezon Christophe Galtier ile beraber hem Burak Yılmaz hem de Yusuf Yazıcı önemli performanslar göstermiş ve şampiyonlukta pay sahibi olmuştu.

Ancaka Galtier sonrası takımın başına getirilen Jocelyn Gourvennec, beklenen performansı gösteremedi. Takımın kötü gidişatı dikkat çekiyor ve Yusuf Yazıcı buna rağmen neredeyse hiç forma şansı bulamıyor.

Büyük umutlarla takıma katılan Yusuf, 'yıldız projesi' olarak görülmüştü. Lille'in Yusuf için hem futbol yeteneği hem de dış görünüşü sebebiyle star karakter yaratıp büyük meblağlara satma planı yaptığı söylenmişti. Ancak işler öyle gitmedi.

L'Equipe'teki özel haberin detayında, "Gourvennec Lille'e geldiğinden beri Yusuf Yazıcı, forma hiyerarşisinde o kadar aşağı indi ki artık şansının kalmadığını düşünüyor. Motive olunca çok daha iyi performanslar sergileyen Yusuf Yazıcı için moral durumu da önemli. Kaçınılmaz olarak, Yusuf Yazıcı için ayrılık ihtimali de ortada" denildi.

Lille için sezon başı gelen en ciddi teklif Lazio'dandı. Ancak Lille'in hala Yusuf üzerine planları olduğu için satış düşünülmedi.

Gourvennec'in olası ayrılık ihtimali ise Yusuf'un kalması için önemli bir etken olacak.

Yusuf ilk 11'de forvet arkası mevkiisinde oynamak istiyor ancak hocası, onu hem as takımda hem de bu rolde düşünmüyor.

Gourvennec, son olarak "Yusuf Yazıcı, biraz hayal kırıklığı yaşıyor. Çünkü istediği kadar oynama süresi bulamıyor. Onunla sürekli konuşuyorum. Mizacı ve karakteri iyi olan biri. Maça imzasını atması için ilk 11'de olmasına gerek yok. Sonradan da oyuna girip bir şeyler yapabileceğini bilmeli. İnanılmaz farklılıklar yaratabilen bir oyuncu. Sadece takıma yardımcı olmaya motive olsun" diyerek oyuncuyu ilk 11'de düşünmediğini açıklamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Talisca takım arkadaşıyla gerildi: Sakatlık numarası yapma, bu erkek oyunu