Yüzen adalarda yamaç paraşütü pilotları, keşif uçuşu gerçekleştirdi

Yüzen adalarda yamaç paraşütü pilotları, keşif uçuşu gerçekleştirdi

Yüzen adalarda yamaç paraşütü pilotları, keşif uçuşu gerçekleştirdi

14 Eylül 2021, Salı 11:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Selim SONKAYA/ÇELİKHAN(Adıyaman), (DHA)-ADIYAMAN'ın Çelikhan ilçesinde Çat Baraj gölü yüzeyinde bulunan yüzen adaların üzerine yamaç paraşütü pilotları tarafından keşif uçuşu gerçekleştirildi.
Çelikhan'ın Petelik mevkiinde bulunan Barajı üzerinde oluşumu 3 bin yılda tamamlanan su altındaki boyları 3 ile 5 metre, alanları ise 100 ile 500 metrekare arasında değişen çok sayıda yüzen ada yer alıyor. Yaz mevsiminde çok sayıda kişinin ziyaret ettiği yüzen adalar üzerinde Malatya Sportif Havacılık kulübünden gelen yamaç paraşütü pilotları tarafından keşif uçuşu gerçekleştirildi. yamaç paraşütü pilotları tarafından gerçekleştirilen keşif uçuşuna İlçe Kaymakamı Abdullah Arslantürk, eşlik etti.
Yamaç Paraşütü pilotları tarafından keşif uçuşu gerçekleştirildiğini ifade eden ,"Kaymakam Abdullah Arslantürk," İlçemizde Yüzen adaların tanıtımı ve bölgemizin turizmine katkı sağlamak amacıyla Malatya Sportif Havacılık kulübünden gelen yamaç paraşütü pilotları tarafından keşif uçuşu gerçekleştirildi. Uçuşa Mehmetçik Tepesi üzerinden başlayan yamaç paraşütü pilotları Ramazan Yıldız ve Mücahit Yıldız, Çat Barajı Yüzen Adalar üzerinden uçarak sorunsuz olarak baraj kenarına indiler. Çelikhan'da yüzen adalara sahip Çat Barajı bölgesinin uçuşa elverişli olduğunu, barajın ve yüzen adaların doğal güzelliğinin hayran belirtiler" dedi.
Yamaç paraşütü pilotları Ramazan Yıldız ve Mücahit Yıldız, ise yüzden adaların turizme kazandırılması gerektiğini belirterek, uçuş için elverişli olduğunu söyleyerek, Yamaç paraşütü pilotlarını bölgeye davet ettiler.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adıyaman’da uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı