'Yüzen şehir' tanıtıldı

Dünyanın en büyük yolcu gemilerinden biri olan 'Splendida', basına tanıtıldı

15 Aralık 2009, Salı 15:52
A A
'Yüzen şehir' tanıtıldı

Marmaris Körfezi’ne sabah saat 08.00 sıralarında giriş yapan gemi, deniz polisinin aldığı güvenlik önlemleri altında Marmaris Limanı’na yanaştı. Marmaris’e gelen en büyük kruvaziyer olan gemide, çoğunluğu İtalyan ve Alman 2 bin 948 yolcu ile bin 333 personel bulunduğu belirtildi.

ADETA YÜZEN KASABA


Her 3 yolcuya bir personelin hizmet verdiği MSC Splendida’da, 55 bin metrekare yaşam alanı bulunuyor. Yaşam alanı Versay Sarayı’nın bulunduğu alandan daha büyük olan geminin toplam alanı, 60 futbol sahasına eşit olan 450 bin metrekare olarak açıklandı.

Yolcu kapasitesi 3 bin 959 olan gemide, büyüklüğü 18 ile 65 metrekare arasında değişen bin 637 kabinin yüzde 80’inde balkon bulunuyor. Gemide, ayrıca 109 suit yer alıyor.

4D SİNEMA SALONU VE BİN 603 KİŞİLİK TİYATRO


Fitness ve dinlenme alanları, koşu parkuru, squash, sauna, Türk hamamı, solaryum, biri kapalı olmak üzere 5 yüzme havuzu, 12 jakuzi havuzu, restoranlar, barlar, internet kafe, disko, alışveriş mekanları, kapalı ve açık çocuk alanları, 4D sinema salonu, F1 similatörü ve gerçek İtalyan Meydanı bulunan gemide, bin 603 kişilik tiyatro salonu yer alıyor.

16 BİN METREKARE MERMER


Ayrıca MSC Splendida, MSC Fantasia’da olduğu gibi, MSC Cruises gemilerinde ilk kez tasarlanan MSC Yacht Club bölümü dikkati çekiyor. Bu bölümdeki özel 99 suite ait solaryum, 2 jakuzi, skydome özellikli kapalı yüzme havuzu, panoramik bar, özel asansör, SPA alanına direkt geçiş bulunuyor.

Merdivenleri Swarovski taşlarla süslü, MSC Splendida gemisinin toplam 16 bin metrekarelik alanı mermer ve 76 bin metrekarelik alanı ise birbirinde farklı tasarım ve renklere sahip halı ile kaplı.

Kumar tutkunları için gemide bulunan casinolar ise özel aydınlatması ve dekorasyonuyla dikkati çekiyor. Akşam saatlerinde ilçeden ayrılacak geminin, Yunanistan’ın Heraklion adasına gideceği bildirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En güzel fotoğraflarla Atatürk